View Single Post
Stary 21-12-2015, 21:30   #62
kbomb
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 06-12-2015
Model: ford
Silnik: 1.4
Rocznik: 2004
Postów: 29
Domyślnie Odp: Jaki wybrać olej?

Cytat:
Napisał pawel182 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Też kiedyś tyle miałem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Co do płukanki nigdy nie byłem przekonany do tego typu środków. Dużo syfu Ci wyleciało po takiej płukance?
Co do samego płukania również byłem sceptyczny... Ostatecznie przeglądając różne fora doszedłem do wniosku, że DOBRA MARKOWA płukanka silnikowi który nie jest w stanie agonii nie zaszkodzi, a przy zmianie rodzaju oleju wręcz jest zalecana.
Ja kupiłem za 20 parę złotych specyfik firmy bardzo rozreklamowanej m.in. na tym forum - z tego co zauważyłem, prawie zawsze kiedy poruszany jest temat "jaki olej" produkty tej firmy, z korzeniami w motor-sporcie są polecane.

Spuszczony olej (z płukanką) ma inny wygląd - czarna tak jakby nieco o wodnistej konsystencji (mniej oleista), o widocznych ziarnistych zabrudzeniach ...breja.
Z efektu jestem zadowolony - zalany Total zrobił się czarny nie po pierwszym starcie silnika, a dopiero po kilkuset kilometrach. Nie wiem czy to zbieg okoliczności, ale bezpośrednio po wymianie miałem w baku ON klasy Premium i przy kontrolnych sprawdzeniach oleju bagnet wyglądał jak od z benzyniaka. Kolejne tankowania to zwykłe "naleśniki" i olej zaczął wyglądać tak jak powinien tj. początkowo bursztyn potem kawa.....

Cytat:
Napisał michail6 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Formula F to olej w pełni syntetyczny. Jak masz wiarygodne informacje obalające ten fakt, poproszę źródło. W czym spełnienie normy A5/B5 przez Formula F jest gorsze od spełnienia jej przez Totala?
...ot choćby informacje z niemieckiego rynku gdzie są bardziej surowe normy. Producentem F-ki jest/był Castrol który to na wspominanym rynku olei o lepkości 5W-30 prawdziwie syntetycznych nie oferuje...
Przykład: FusionPDS.nsf.pdf - HC Synthese-Technologie!!.....
Co do norm powiem tak - mój silnik był zaprojektowany pod A1/B1, więc jak olej spełnia domyślnie założenia tej normy (nie na zasadzie kompatybilności wstecznej) to dla mnie lepiej. Normy ACEA to w uproszczeniu założenia konstruktorów silników do właściwości smarnych olei. Podsumowując "lepsze" jest wrogiem "dobrego" i dlatego wybrałem QUARTZ FUTURE NFC 5W30 (a nie droższy, polecany powszechnie olej firmy Millers Oils).
Kończąc już jak wiesz zapewne nasze silniki to konstrukcja francuska PSA, ale o innym pasowaniu jak w oryginałach. Do aut z grupy PSA zalecany olej to TOTAL.....
No i "kamyczek" do ogródka Forda - mi osobiście są znani co najmniej dwaj producenci F - to wspomniany Castrol i BP. Oficjalnej specyfikacji tych produktów nigdy nie udostępniono, a na opakowaniu początkowo była ACEA A1/B1 a ostatnio już wyłącznie A5/B5.
A ...wygląd - "efka" wygląda w przezroczystym naczyniu jak minerał (bursztyn), Total w takowym naczyniu jak "soczek z Cytryny". Możesz to zobaczyć na fotce w poście odnośnie oleju Total na naszym forum w dziale ogólne.
kbomb jest offline   Odpowiedź z Cytatem