Temat: [Fiesta 2001-2008] Dziwne zachowanie układu hamulcowego
View Single Post
Stary 19-12-2018, 21:35   #9
jedrus84
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 18-10-2011
Skąd: Ślask
Model: Fiesta
Silnik: 1.3
Rocznik: 2003
Postów: 33
Domyślnie Odp: Dziwne zachowanie układu hamulcowego

marcin1311 ok sprawdzę. Szkopuł w tym ze wymieniałem je wiosną zeszłego roku i wyglądają jak nówki (poprzednie wytrzymały 15 lat). Ale możne coś z nimi nie do końca ok. Chociaż ręczny bardzo poprawny mimo przejechanych 15 kkm - wychodzi na to że działają.
timbersher - mam w planach wymianę wraz ze szczekami i cylinderkami. Wprawdzie wymieniałem je wraz ze szczękami 6 lat temu. Ręczny odbija bo za każdym razem pociągając za dźwignię ręcznego cały czas czuję opór (gdyby coś się zatarło to linka byłaby luźna) a dodatkowo za każdym razem jak ciągnę i opuszczam dźwignie ręcznego to słyszę jak dźwigienka na szczęce obija o nią czyli cały układ linek chodzi poprawnie.
n owicjusz spróbuj kiedyś zapalić silnik na postoju , chwyć za ręczny wraz z przyciskiem na nim (tak żeby nie szedł po ząbkach) i naciśnij nożny. W momencie jak zadziała nożny szczęki się rozpierają i dają efekt luźnej linki Po prostu brak oporu przy ciągnięciu za linkę.

Wczoraj zrobiłem 150 km i wszytko ok. Dziś wsiadam po pracy do auto i efekt tępego hamulca przez całą drogę do domu (15km).

Zastanawiam się czy na taki stan rzeczy nie maja wpływu zużyte szczęki i bębny. Szczęki są osadzone na takich niewielkich wypustkach w obrębie "osłony" bębna. Może przy małej ich grubości ześlizgują się z tych wypustek przy hamowaniu a sprężyna nie jest wstanie je odciągnąć i sztuka ta udaje się przy którymś tam razie...
jedrus84 jest offline   Odpowiedź z Cytatem