Temat: [Transit 2006-2014] Wyrzuca płyn chłodniczy przez korek
View Single Post
Stary 30-11-2020, 17:49   #1
Luccass
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 29-11-2020
Model: Transit
Silnik: 2.2 Diesel
Rocznik: 2013
Postów: 7
Domyślnie Wyrzuca płyn chłodniczy przez korek

Witam, od kilku dni transit zaczął wyrzucać mi płyn chłodniczy przez korek oraz bulgotać po zgaszeniu silnika (jest mokro w komorze silnika od płynu chłodzącego). Nie są to wielkie ubytki ponieważ poziom płynu ciągle jest na podobnym poziomie. Zaczęło się od tego, że odkręciłem zbiorniczek płynu w celu uzupełnienia jego poziomu, ponieważ myślałem że ubyło płynu. Po odkręceniu korka płyn wrócił do swojego prawidłowego poziomu. Dopiero od tej pory zauważyłem wyrzucanie płynu po każdej jeździe. W tym momencie zaświeciła mi się lampka w głowie i przed oczami miałem widmo pękniętej uszczelki pod głowicą. Udałem się do mechanika, który zrobił test na zawartość CO, ale ten nie pokazał spalin w układzie chłodzenia. Wymienił mi za to termostat i nasmarował zębatki w pompie wody, która podobno wydawała dziwny dźwięk przy włączonym silniku na postoju. Układ został odpowietrzony. Po wizycie dalej wyrzuca płyn chłodzący. Temperatura silnika nie rośnie i stale wynosi 90 stopni. Ogrzewanie działa normalnie, auto nie kopci, w oleju brak płynu, pod korkiem oleju czysto, auto ma moc. Niedawno była robiona turbina, ale nie widzę chyba na razie związku z tą naprawą. Poza tym auto chodzi dobrze i nie ma żadnych niepokojących objawów podczas jazdy. Macie jakieś pomysły?
Luccass jest offline   Odpowiedź z Cytatem