View Single Post
Stary 21-01-2019, 10:35   #7
lukast
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 31-12-2018
Model: Ford S-Max
Silnik: był 2.0 TDCI 163 Km, jest 2.5 FHEV 190km
Rocznik: był 2014, jest 2022
Postów: 329
Domyślnie Odp: Listwa boczna przedniej szyby - montaż / demontaż

Cytat:
Napisał Saucerhead Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zobacz na stronie angielskiej zdjęcia części
https://picclick.co.uk/Genuine-Ford-...377706193.html
Jak powiększysz to widać na dolnym kawałku otwory. Właśnie te miejsca zatrzaskują się i przy demontażu łamią się cienkie spody. Tylko na końcach listwy jest inny zaczep. Przez jakiś czas jeździłem z połamanymi niektórymi zaczepami ale w końcu przy większej prędkości jedna listwa mi odleciała w niebyt. Wymieniałem te listwy u siebie.
Hmm - u mnie mam na samym dole listwy ułamany taki "dzyndzel" który powinien wchodzić w otwór na podszybiu - myślałem by wymienić całą listwę.
Co masz na myśli pisząc że łamią się cienkie spody ? Chodzi o spody zdejmowanej listwy czy też elementy na aucie do których listwa jest przyczepiona ?

U mnie ta listwa odstaje na dole, więc myślałem by od spodu ją zacząć demontować, ale nie wiem w którą stronę ciągnąć (do góry czy w bok ?) i gdzie co podważać by nie uszkodzić auta.

Cytat:
Napisał rockefelek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Niestety lewa strona poszła jako pierwsza do demontażu i zostały wyłamane zaczepy z druga było łatwiej (człowiek uczy się na błędach )
Tutaj to samo pytanie - które zaczepy masz na myśli ? Na listwie czy na aucie (mocowanie). Jelsi na listwie to pół biedy bo i tak planuję kupić nową więc ta stara może popękać

Ostatnio edytowane przez lukast ; 21-01-2019 o 10:42
lukast jest offline   Odpowiedź z Cytatem