View Single Post
Stary 21-01-2019, 11:23   #9
Saucerhead
ford::average
 
Zarejestrowany: 03-12-2007
Skąd: Warszawa
Model: S-MAX
Silnik: 2.5 T
Rocznik: 2008
Postów: 90
Domyślnie Odp: Listwa boczna przedniej szyby - montaż / demontaż

Cytat:
Napisał lukast Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Hmm - u mnie mam na samym dole listwy ułamany taki "dzyndzel" który powinien wchodzić w otwór na podszybiu - myślałem by wymienić całą listwę.
Co masz na myśli pisząc że łamią się cienkie spody ? Chodzi o spody zdejmowanej listwy czy też elementy na aucie do których listwa jest przyczepiona ?

U mnie ta listwa odstaje na dole, więc myślałem by od spodu ją zacząć demontować, ale nie wiem w którą stronę ciągnąć (do góry czy w bok ?) i gdzie co podważać by nie uszkodzić auta.
Na dole powinny być 2 główne zaczepy - 1: kołek który wchodzi w karoserię, 2: wsuwany prostokącik - wchodzi w pasujący element (rodzaj prowadnicy) przytwierdzony do karoserii. Jeśli masz urwane oba to możesz zacząć demontaż od dołu, w przeciwnym razie ja bym zaczął od góry. Na górze jest kołek wchodzący w karoserię lub kawałek plastiku od listw dachowych (nie pamiętam dokładnie).

Niestety nie mogę znaleźć nigdzie dobrych zdjęć.
https://allegro.pl/oferta/listwa-szy...max-7660958490 - w tej aukcji na 2 zdjęciu widać, że 4 zaczep od góry jest ułamany, a na 3 zdjęciu dolne zaczepy (nie jestem pewien czy nie brakuje właśnie elementu ślizgu czy to wpina się w ten element)
Jak zamówisz listwy to na nowych będzie widać te zaczepy. Pamiętaj, że listwa prawa i lewa ma inne numery.

Jeśli chodzi o zaczepy to powinny łamać się te w wymienianej listwie bo tam jest cienki plastik. Listwę z tego co pamiętam, należy ciągnąć w górę, bo zaczep na karoserii jest chyba dwustronny (listwa wchodzi w rowek z zaczepów) - jak poświecisz pod odgiętą listwę to powinno być widać.
Tak jak pisał rockefelk, lepiej to robić w ciepłym garażu jak się nagrzeją plastiki lub zaczekać do znacznie cieplejszych dni.
Co do klejenia listw w poście Zbyniu123 to wydaje mi się, że ktoś wcześniej zdejmował te listwy i dlatego były przyklejone. Chyba nie ma sposobu, żeby je zdjąć i nie połamać części zaczepów. Taki jednorazowy element - w teorii zdejmuje się tylko przy wymianie szyby.
Saucerhead jest offline   Odpowiedź z Cytatem