Temat: [Fiesta 2001-2008] Stukające klocki hamulcowe
View Single Post
Stary 07-05-2023, 14:54   #9
noels
ford::beginner
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 02-05-2017
Skąd: Sosnowiec
Model: Ford Fiesta MK VI
Silnik: 1299 cm3
Rocznik: 2007
Postów: 11
Domyślnie Odp: Stukające klocki hamulcowe

Sprężynki (druty sprężyste) oczywiście posiadam i są założone ale pomimo tego klocki są luźne (klocki zewnętrzne - od strony felgi) dlatego jestem przekonany że to one wydają te odgłosy.

Klocki wymieniałem osobiście około 2 lata temu, nic nie piłowałem, oczyściłem szczotką druciana i to wszystko, stukanie pojawiło się tuż po wymianie. Wiem że upłynęło już dwa lata i pewnie wszyscy się zdziwią dlaczego dopiero teraz się tym zainteresowałem - nie jeżdżę na co dzień tym samochodem a gdy teraz przyszło mi nim trochę pojeździć to dostaje białej gorączki.

Niestety zakładam też taką sytuację, że te blaszki mogły być (wcześniej ze starymi klockami lub dodane do nowych) ale mogłem nie wiedzieć do czego służą i ich nie zamontować - nie wiem, nie pamiętam bo minęły już dwa lata - tak wiem - głupio to wygląda :-(
A mogłem nie wiedzieć bo w poprzednich samochodach w których wymieniałem klocki to żadnych blaszek nie było.

Nie wiem też czy w tej fieście one występują czy nie występują dlatego pytam.

Oczywiście w przyszłym tygodniu zdejmę koła i przyjrzę się dokładnie całemu zaciskowi, jarzmie oraz klockom ale na dzień dzisiejszy jestem pewien że stukają klocki - są luźne.
noels jest offline   Odpowiedź z Cytatem