View Single Post
Stary 30-04-2019, 21:22   #6
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,035
Domyślnie Odp: Podgrzewana przednia szyba

Cytat:
Napisał szafir6 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...to pierwszy mój Ford który nie posiada podgrzewanej przedniej szyby. Wielka szkoda bo to bardzo praktyczne wyposażenie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
@jimmisek - Jeśli szyba przednia kwalifikuje się/musi być wymieniona, to akurat podgrzewaną przednią szybę instaluje się relatywnie bardzo prosto. Oczywiście panel klawiszy (moduł FCIM) musi być wymieniony na wersję EU (z przyciskiem przedniej szyby grzanej) i odpowiednim sterowaniem.
Ważne jest też by szybę grzaną kupować wraz z kawałkami wiązki komory silnika podłączonymi do wtyczek przy szybie.
Nowe samochody mają przy szybie (pod podszybiem zewnętrznym) podłączenia zarówno z plusem jak i z masą (wtyczki 2-pinowe) do układu grzania szyby. Obecnie nie ma masy na górze szyby (przykręcanej do dachu).
Sterowanie do grzania szyby zrobiłem na 2 przekaźnikach bez wymiany skrzynki bezpieczników w komorze silnika. Przekaźniki ("wypasione") kosztowały mnie coś koło 30zł, a skrzyka kompletna europejska kilkaset złotych... Zrobione jest estetycznie i działa.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem