Temat: [Fusion] Sprzęgło wysoko bierze
View Single Post
Stary 02-07-2019, 16:21   #5
Maver2
ford::average
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 23-05-2016
Skąd: Olsztyn
Model: Fousion
Silnik: 1,4 80 KM
Rocznik: 2006
Postów: 59
Domyślnie Odp: Sprzęgło wysoko bierze

Znam trochę temat. Nie tak dawno też wymieniałem kopletne sprzeęgło. Z tego co się dowiedziałem, prawdopodobnie "orginalne" do pierwszego montażu dla Forda robi firma Luk.
Sprzęgło jest "mokre" czyli wysprzęglane jest hydraulicznie. Płynem jest płyn hamulcowy.
To że bierze wysoko nie jest "normalne" bo fabrycznie bierze w połowie, ale faktycznie często tak jest. Szczególnie gdy już było cos wymieniane, np. tarcza, docisk lub łożysko z wysprzęglikiem , bo to komplet. Powodem może być i chyba jest niewłaściwe spasowanie oraz nieodpowietrzenie układu po wymianie i sprawdzenie jeszcze przed założeniem skrzyni biegów.
Dowód, .... jak wymieniałem u siebie w Zakładzie "specjalizującym się" Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. w Fordzie to zaraz po wymianie, sprzęgło brało przy samej podłodze. Bieg wchodził z lekkim przytarciem. Na pytanie "co jest?" mechanik odpowiedział, że zapomnieli odpowietrzyć, ale to samo się odpowietrzy i potem będzie OK.
Faktycznie, z każdym wciśnięciem sprzęgła było coraz lepiej.
Zrobiłem coś około 500 km po mieście i ..... zauważyłem, że sprzęglo bierze coraz wyżej. Interwencja w u mechanika który stwierdził, że "sprzęgło faktycznie bierze trochę wyżej ale w granicach normy i się nie ślizga, więc wszystko OK." Jesli chcę regulacji to musze zapłacić jak za wymianę bo muszą znowu rozpołowić silnik i wszystko ustawiać.
Oczywiście zrezygnowałem.
Maver2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem