View Single Post
Stary 13-10-2020, 15:11   #296
jaro4444
ford::beginner
 
Imię: Irek
Zarejestrowany: 04-01-2016
Model: mondeo
Silnik: 2.0 Ecoobost
Rocznik: 2011
Postów: 22
Domyślnie Odp: Czy istnieje jakiś mocniejszy zestaw hamulcowy?

Cytat:
Nie da sie ukryć, że mocno mnie zaciekawiłeś, szczególnie że ma to podejść pod nasze zwrotnice bez konieczności używania adapterów
Jeżeli ma to się zmieścić do felgi 17", to tarcza raczej nie będzie większa niż 336mm, bo tam jest to już niemal na styk z zaciskami ...

Czekam na wyniki "zabawy" i trzymam kciuki za powodzenie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tarcza ma masę 10.6 kg, grube pierścienie cierne bo mają po 10 mm. Jest na pilarach dzięki temu skuteczność chłodzenia jest nawet 40% lepsza od tych 316x28 i 316x32 (tak podaje np. DBA w swoich materiałach prasowych).

Jest praktycznie identycznej średnicy jak ta 328x30 a dzięki odmiennej konstrukcji zaoszczędzono 1,6 kg. Co do tarczy jestem na 200% pewny, że będzie pasować do zwrotnicy Mondeo bez żadnych adapterów. Zacisk do niej ma dość wysoki "grzebień" powyżej tarczy bo musi być mega sztywny - tłoczek w nim jest o ponad 20% większy powierzchnią jak w układzie 300 mm, tym samym siła docisku jest o tyle większa. A jednocześnie zacisk z nowymi klockami i jarzmem waży tylko 8,5 kg. Czyli wyraźnie mniej od tych w Volvo. W całości tego układu widać nowsze podejście do konstrukcji hamulców jak miały te z Volvo. Mam nadzieję, że moje kalkulacje się sprawdzą i wszystko będzie do siebie pasić. Jedynie pewna jest konieczność dorobienia innego zakończenia przewodu hamulcowego niż ma Mk4. Mk5 może nawet podejść bez większej przeróbki. Okaże się w praniu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Co do skuteczności układu to jestem pewien, że jak podpasi wszystko mechanicznie to będzie kosa. W tym samym czasie kiedyś jeździłem Mondeo Mk 4 lift 240 EB i Superbem II kombi, gdzie założyłem układ TRW 314x30, tłoczek 60 mm od Sharana 7N. Kiedy na seryjnych heblach 312x25 tłoczek 57 mm Superb nieco gorzej hamował od Mondka, to po zmianie już zdecydowanie lepiej.

Ponadto podpowiem tylko tyle, że jeśli mój eksperyment wypali i ktoś ma koła 18" to jest do tego też adekwatny układ Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Ponadto polecam dorobić mały adapter i stosować to na tyle:

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez jaro4444 ; 13-10-2020 o 15:42
jaro4444 jest offline   Odpowiedź z Cytatem