View Single Post
Stary 10-10-2017, 18:10   #22
jendrekmak
ford::expert
 
Avatar jendrekmak
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: 2x Citroen C5 Tourer
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: 2012
Postów: 3,965
Domyślnie Odp: Temat rzeka: wtryski, sprężynki, czujniki itp.

Cytat:
Napisał Pawel zzzz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wróciłem zgasiłem, odpaliłem 4 razy z krótkimi przerwami i odpalił.
Rano już nie.
Cytat:
Napisał Pawel zzzz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ogólnie wygląda na to za zaworki są walniete na 100proc. Jednak mam dziwne przeczucie, że to nie bezpośrednia przyczyna problemów z odpalaniem.
bardziej prawdopodobne jest, że albo masz problem z zapowietrzeniem filtra paliwa albo pompa WC nie "nabija" odpowiedniego ciśnienia żeby mógł odpalić a to jest warunek konieczny (ciśnienie na listwie przy odpalaniu możesz sprawdzić nowym kablem)

poza tym możesz poluzować na jednym wtryskiwaczu nakrętkę przewodu doprowadzającego paliwo z listwy i będziesz wiedział czy paliwo dociera do wtryskiwacza czy nie kiedy silnik nie może odpalić bo jeśli jest paliwo to będzie mały wyciek a jak nie to susza


Cytat:
Napisał Pawel zzzz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pytanie 2: jaki klei do skręcenia wtryskow?
nigdy wtryskiwaczy się nie klei


Cytat:
Napisał Pawel zzzz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wychodzę jednak z założenia,że jeśli zaworki przelewają to nic nie stracę wymieniając je.
niestety twoje założenie jest błędne bo pierwszą rzeczą jaką powinieneś zrobić to stwierdzenie obecności lub braku opiłków w układzie. w przeciwnym wypadku wydasz 1000 zł i stracisz sporo czasu na marne. druga sprawa to wymiana samych zaworków jest połowicznym rozwiązaniem sprawy bo do kompletu powinno się wymienić również końcówki wtryskiwaczy. taki komplet (końcówka + zaworek ) nie jest dużo droższy od samego zaworka i kosztuje ok 400 zł do wtryskiwaczy EJDR00502Z czyli 115KM po lifcie z końcówką Delphi L134 PBD. nr Delphi takiego zestawu to 7135-655 a dla wtryskiwaczy 503Z/504Z zestaw o nr. 7135-656
sam zaworek to koszt min. 240-250 zł a końcówka min. 200 zł
oczywiście mowa o oryginałach delphi bo zaworki innych producentów można kupić już za 130-150 zł ale to porażka jeśli chodzi o trwałość


Cytat:
Napisał Pawel zzzz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Samochód odpalił na plaku
nigdy, przenigdy nie uruchamiaj na plak-u. common rail musi sam odpalić i tyle. poszukaj na forum tematów o odpowietrzaniu wtryskiwaczy w mk3 tdci po naprawie układu wtryskowego lub wymianie filtra.

Ostatnio edytowane przez jendrekmak ; 10-10-2017 o 18:43
jendrekmak jest offline   Odpowiedź z Cytatem