Temat: [Focus 2008-2011] Akumulator? Rozrusznik? Alternator?
View Single Post
Stary 05-08-2020, 20:07   #1
pawelgrucha
ford::amateur
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 06-10-2016
Model: focus
Silnik: 1.6L DURATORQ TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 9
Domyślnie Akumulator? Rozrusznik? Alternator?

Dzień dobry?
Szukam porady co to za usterka? Ford Focus MK II Lift 1,6 TDCI 100KM 2008 r Kombi. Pewnego dnia podczas postoju auto niespodziewanie zgasło. Myślałem że kolanem trąciłem kluczyk. Odpaliło bez problemu. Następnego dnia przy uruchamianiu silnika rozrusznik jakoś dziwnie dłużej zakręcił a z rury wydechowej wydobyło się trochę wiecej spalin. Za chwilę wszystko wróciło do normy. W trakcie jazdy pojawiło się bardzo delikatne stukanie gdzieś w okolicy prawej przedniej strony pod maską. Stukanie nie przyspieszało razem z dodaniem gazu było jednostajne. Następnie na drugi dzień auto nie odpaliło. W momencie uruchamiania rozrusznik nie miał jaby siły zakręcić silnikiem, a kontroli robiły dyskotekę i gasły. Sprawdziłem napięcie na akumulatorze miernikiem pokazał 12,3 V. Zdemontowałem akumulator i podłączyłem pod prostownik automatyczny. 12 godzin ładowania i wskazanie na mierniku 12,6. Podpiołem go pod klemy miernik wskazał 12,4. Następnie przy próbie uruchomienia okazało się że dyskoteka trwa dalej a do dźwięku rozrusznika doszedł odgłos bulgotania. Napięcie na akumulatorze spadło do 12,3V. Odczytałem błedy z menu serwisowego. Za pierwszym razem pokazało DTC 01 D900 i DTC 02 A103 za drugim DTC 01 D900, DTC 02 5750. Takie same objawy na kablach rozruchowych. Co padło?
pawelgrucha jest offline   Odpowiedź z Cytatem