View Single Post
Stary 22-09-2020, 22:55   #22
drMEX
ford::beginner
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 23-02-2009
Skąd: Poznań
Model: Kuga Mk III
Silnik: 2.5 PHEV
Rocznik: 2020
Postów: 37
Domyślnie Odp: Odbiór auta i spostrzeżenis eksploatacyjne

Możesz się nie doczekać tej słynnej akcji, albo są różne. Odbierając 26.08 auto zostałem poinformowany, że auto przeszło już akcję, a w zasadzie dwie - jedną dotyczącą akumulatora, drugą dotyczącą mocowania wtyczki. Przedwczoraj miałem telefon z Ford Polska oraz odebrałem list, który zawiera informacje w sprawie akcji serwisowej o charakterze informacyjnym, albowiem konsultant z Ford Polska poinformował mnie o tym, że Ford wciąż pracuje nad rozwiązaniem problemu. Poradził, abym zaprzestał ładowania, jeżdżeni na prądzie, zgłosił do serwisu i próbował umówić na akcję, przy czym żaden z serwisów mnie nie przyjmie, bo jeszcze nie ma "lekarstwa" Zdziwiłem się tą rozmową, bo byłem przekonany, że rozwiązanie jest i że zostało zaaplikowane w moim samochodzie. Więc zadzwoniłem do serwisu i umówiłem się na czwartek. Dziś (środa) serwis oddzwonił żebym nie przyjeżdżał, bo co najwyżej mogą mi zatrzymać samochód - bo jeszcze nie ma rozwiązania na rzekomy problem.... Czeski film albo moje zas...ne szczęście
drMEX jest offline   Odpowiedź z Cytatem