Temat: [Mondeo 2014- ] Rozrząd w....strzępach!
View Single Post
Stary 22-05-2019, 20:26   #10
Matych
ford::expert
 
Avatar Matych
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 13-06-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK5 Titanium
Silnik: 2.0TDCI PS 209 by HEKO
Rocznik: 2017
Postów: 3,755
Domyślnie Odp: Rozrząd w....strzępach!

Cytat:
Napisał Juzek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie jestem mechanikiem, ale mi to wygląda na pracę przy zbyt dużym napięciu paska

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka
W połączeniu ze starą pompą ,bardzo prawdopodobne

Cytat:
Napisał hepos Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A mi wygląda jakby któreś koło się zablokowało - np pompa. Druga opcja - źle założona obudowa - pasek obcierał - ale to by było widać.
Rozumiem, że silnik stanął ? Swoją drogą opiszesz coś więcej na temat tego wydarzenia?
Posiepanie się krawędzi to raczej od zerwania się zębów,albo odwrotnie postrzępienie się brzegów spowodowało zablokowanie się np pompy(wada materiałowa paska)

Cytat:
Napisał Szopen1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ale co mogło być wynikiem tej awarii np. zablokowania się pompy...?

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Pompa wymieniana przy okazji tego paska?

Cytat:
Napisał hepos Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mogła być też wada samego paska - Bez sekcji zwłok ciężko wróżyć.
Znajomy miał podobnie wyglądający pasek i zdarzenie w 2.0 hdi.
Tam po prostu założyli mu pasek klinowy na 5 rowków, podczas gdy rolki były na 4. Po jakimś czasie 2 milimetrowy kawałek paska klinowego się oderwał i wkręcił w pasek rozrządu. Skończyło się oczywiście remontem silnika.
Na szczęście udało się udowodnić mechanikowi winę i poczuwał się do naprawy silnika.
Na drugim zdjęciu widać raczej nietknięty pasek osprzętu.To raczej nie to.

Ostatnio edytowane przez Matych ; 22-05-2019 o 20:29
Matych jest offline   Odpowiedź z Cytatem