Temat: [Galaxy 2006-2015] ESP w czasie szybkiej jazdy
View Single Post
Stary 02-02-2021, 17:59   #1
jad1
ford::beginner
 
Imię: Jad
Zarejestrowany: 16-09-2007
Skąd: Kędzierzyn-Koźle
Model: Galaxy MK3
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2010
Postów: 15
Domyślnie ESP w czasie szybkiej jazdy

Pacjent- Galaxy z 2010r. 2.0 TDCI.

Problem polega na tym, że (tylko) przy wyższych prędkościach, powiedzmy 120-160 km/h nagle czuję lekkie szarpnięcie (tak jak gdyby ktoś nacisnął na hamulec) i zapala się kontrolka ESP. Daje się też odczuć lekki spadek mocy. Gdy trochę zwolnię, to przeważnie wszystko wraca do normy i kontrolka gaśnie ale gdy przyspieszę, to sytuacja się powtarza. Innym razem kontrolka nie znika póki nie zgaszę silnika ale można praktycznie normalnie jechać. Zdarza się to tak od 120km/h a czasem dopiero powyżej 160.

Auto było już u dwóch mechaników ale obaj się poddali. Niestety nie zanotowałem błędów, które zostały tylko skasowane w warsztatach. Podobno wskazywały na kłopot z komunikacją m-y komputerem a modułem ABS. A wiązka według mechaników wydaje się ok.

Tuż przed wystąpieniem usterki w aucie zostały zmienione opony, uszczelki pod wtryskami i wyczyszczony kolektor.

Żaden ze mnie mechanik więc sam na pewno tego nie ogarnę ale czy macie jakieś pomysły czym może być to spowodowane i czy możecie polecić jakiegoś doktora z opolskiego, ew. śląskiego, który sobie z tym poradzi?

Oczywiście, szukałem na forum i nie tylko ale znalazłem tylko trochę podobme objawy a dokładnie takich, nie.

Pozdrawiam.
jad1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem