Temat: [Tourneo Connect 2013-2022] Paździoch znowu stanął
View Single Post
Stary 12-08-2017, 13:41   #7
tatarak100
ford::average
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 14-11-2015
Skąd: Legionowo
Model: conect 1.8TDCI
Silnik: HCPB
Rocznik: 2003
Postów: 66
Domyślnie Odp: Paździoch znowu stanął

Uzdrowiłem gada.Choć po sprawdzeniu wtrysków i słowach"leją panie jak diabli pewnie pompa opiłkuje itp. koszt naprawy 3500-5500zł" W pierwszej kolejności wyleciał filtr paliwa,paliwo ze zbiornika,następnie 2 przewody paliwowe od filtra do pompy i z pompy do tego metalowego czegoś na przewodzie pozwoliło mi to obserwować czy w paliwie jest powietrze(przewód założyłem przezroczysty) ale zanim silnik wrócił do zasilania paliwem ze zbiornika podpiąłem bańkę na krótko do pompy wpinając w układ nowy filtr przepływowy paliwa,z pompy paliwa po zdemontowaniu osłony wyleciał plastik ze zwężką venturiego oraz za pomocą dużej strzykawki i gumowej rurki od podciśnień wyssałem ze środka powrotu kilka razy pozostałości ropy(chwila kręcenia i strzykawka w ruch),założyłem nowe rurki przelewów. Poskładałem wszystko do kupy podałem ropę na pompę z bańki,plak w kolektor(wcześniej wymieniona została turbina i wypalony katalizator ) minuta kręcenia i zagadał.Z początku zapychał się i parskał a po paru minutach już w miarę przyzwoicie klekotał-ale to jeszcze nie to.Wtryski po kolei wylatywały i były rozkręcane ,myte i składane do kupy ile razy to robiłem-do skutku aż silnik zaczął równo pracować,nie strzelały wtryski i silnik wkręcał się na max bez oporów.Po całej zabawie zakodowałem wtryski ,usunąłem błędy i zasiliłem pompę już ze zbiornika w aucie.Jazda testowa zrobiona silnik chodzi miękko jak nigdy dotąd,auto chce jechać,nie kopci nawet na maksymalnych obrotach i nie wywala błędów.
Jeśli ktoś boi się rozebrać wtryskiwacze i je samodzielnie przeczyścić i rozruszać powiem że jest to banalnie proste i w środku może się zaciąć końcówka oraz zaworek ale nie oznacza to że od razu wtryskiwacz jest do wywalenia(nie myć w myjce ultradźwiękowej z dodatkiem mocnej chemii!)Pompa wtryskowa nawet przy mocnych przelewach na wtryskiwaczach ma tak duży zapas tłoczenia że spadki ciśnienia potrafi uzupełnić.
Mi się udało uzdrowić auto choć miałem już kupować nowe a Panu z ul Burakowskiej w Warszawie wypadało by posłać wiązankę za ciemnotę którą wciska klientom warsztatu.
tatarak100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem