Temat: [Transit 2006-2014] 2.4 115 KM gubi moc traci moc
View Single Post
Stary 12-09-2018, 00:28   #4
dunkin
ford::average
 
Zarejestrowany: 12-11-2009
Skąd: Pruszków
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TD
Rocznik: 2016
Postów: 73
Domyślnie Odp: 2.4 115 KM gubi moc traci moc

Ja miałem teraz podobną sytuację - niekiedy nawet zwalniał po dodaniu gazu, dziwnie głośno chodził, po zmianie biegów czasami zaskakiwał i turbo działało.
Początkowo były to problemy z EGR - został wyczyszczony, ale problem nie ustal.. wkurzyłem się bo mechanik stwierdził że to wtryski lub pompa.
Jako że mam OBD2, podłączyłem z forskanem, posprawdzalem różne wartości z czujników i wyszło że problem jest z czujnikami na listwie wtryskowej.
Dodatkowo wyczytałem na forum, że najprawdopodobniej to czujnik scv, zakupilem, wymienilem i zrobiłem adaptacje pompy plus kasowanie danych z tego czujnika.
Auto ożyło i zaczęło jeździć normalnie!!! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W między czasie na podstawie forscana doszedłem że silnik mi się lekko przegrzewa ( temperatura dochodziła do 107stopni), w związku z czym wymieniłem termostat. Najprawdopodobniej to było przyczyną tego że dwukrotnie wymieniane uszczelniacze wału i osłona rozrządu dalej ciekły...
Jakby tego było mało wymontowalem czujnik MAP i okazało się że jest cały zaślepiony nagarem. Po sprawdzeniu jakie ma parametry na kompie uznałem że jest do wymiany. Po tym wszystkim auto zaczęło w końcu cicho chodzic i ma pełną moc!
Piszę to wszystko bo ciężko znaleźć informacje tutaj na forum odnośnie Transita - jest jeszcze duże forum anglojęzyczne gdzie też jest sporo ciekawych informacji. Dodatkowo objawy były takie jak u Ciebie - wrażenie że turbo działa kiedy chce...
Mi został do rozwiązania jeszcze problem stukania po wciśnięciu sprzęgła, ale to raczej już mechanik się zajmie bo średnio mam warunki do takich prac... No i doświadczenia brakuje Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez dunkin ; 12-09-2018 o 00:30
dunkin jest offline   Odpowiedź z Cytatem