View Single Post
Stary 18-02-2010, 22:57   #4
m@niek
ford::average
 
Avatar m@niek
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 04-01-2009
Skąd: Lublin
Model: Mondeo Ghia 5d
Silnik: 2.0 Duratec HE
Rocznik: 2001
Postów: 53
Domyślnie Odp: błąd cewki na światłach mijania (P0352)

Tymczasowo do momentu interwencji elektronika z prawdziwego zdarzenia, obszedłem obwód świateł mijania, dostarczając zasilanie z pominięciem przekaźnika. Myślałem, że pomoże samo założenie mostka zamiast przekaźnika, ale niestety dalej było źle, po pewnym czasie zaczynało rzucać silnikiem i gasł (czasem pojawiał się błąd P0352, ale nie zawsze). Po dostarczeniu zasilania z innego źródła (bezpośrednio z akumulatora) silnik pracuje dobrze przy zapalonych światłach.

W między czasie pojawiła się jednak jakaś dodatkowa usterka: podczas ruszania gdzieś pomiędzy 1500 a 1750 obr./min. przeważnie czuć lekkie szarpnięcie silnika.

Teoretycznie konflikt pomiędzy pracą silnika a obwodem świateł leży gdzieś pomiędzy centralną skrzynką bezpieczników a przekaźnikiem w skrzynce przy akumulatorze.

Może ktoś ma pomysł na rozwiązanie tej zagadki?

Czy ktoś mógłby mnie poratować dobrym schematem instalacji elektrycznej obejmującym obwody: włącznika zapłonu, przełącznika zespolonego świateł mijania, centralnej i dodatkowej skrzynki bezpieczników włącznie z przekaźnikami? Korzystałem tylko z tych zamieszczonych w książce "Sam naprawiam Mondeo III od 2000", ale tam jest za ogólnie to wszystko i nie widać wszystkich połączeń.
m@niek jest offline   Odpowiedź z Cytatem