Temat: [Mondeo 2014- ] Spalanie 1,5 Ecoboost
View Single Post
Stary 20-12-2016, 12:11   #609
qlszef
ford::average
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 29-01-2009
Skąd: Katowice
Model: Lexus ES. Był Mondeo MKIV 1.8TDCI oraz Mondeo MKV Hybrid
Silnik: hybrid
Rocznik: 2021
Postów: 54
Domyślnie Odp: Spalanie 1,5 Ecoboost

No jak tak piszecie (niektórzy) to trochę sens hybrydy się gubi. Fakt, że mnie akurat to auto kosztowało 7 tyś więcej niż miałbym wyłożyć za identycznego 1.5EB. Różnice w spalaniu nie są powalające a ja jednak bardzo się staram tą hybrydą jeździć eko. Gdybym bardziej dociskał pedał gazu to spalanie było by wyższe. Ale myślę że średnia 7,0L dla hybrydy to była by przy bardzo dynamicznej jeździe. Natomiast dynamiczna jazda takim 1.5EB pewnie "wywali" spalanie do ponad 10L/100. Natomiast diesle chyba ze mną wygrają lub przynajmniej będą na równi. inna sprawa, że moja hybryda kosztowała tyle co diesel czy nawet mnie. Biorąc pod uwagę jakieś przyszłe koszty użytkowania auta to może mniej wydam na naprawy itp. Inna sprawa, że mój poprzedni MKIV 1.8TDCi nie wymagał ode mnie żadnego wkładu w naprawy. Absolutnie żadnego a przecież dłużej autem jeździć nie będę niż te 7 lat a może nawet krócej. Taki dziwny dylemat odnośnie tego spalaniaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Ale sam fakt posiadania hybrydy rekompensuje mi pewne wątpliwościGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. W lato po mieście stosując rygorystycznie ecodriving potrafiłem zejść średnio do 4.0. Tego pewnie diesel nie osiągnie ale......przy stosunkowo małym przebiegu rocznym, powiedzmy 15 tyś km to taka hybryda jest trochę gadżetemGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ale dającym dużą frajdęGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Moja była mocno doposażona i pewnie dlatego równie mocno doposażony 1.5EB był tylko 7 tyś tańszy. Jeśli jednak wziąć zwykły Titanium i zestawić do Hybrydy (tylko jest Titanium) to różnica w cenie będzie zbyt duża aby odbić ją na kosztach paliwa
qlszef jest offline   Odpowiedź z Cytatem