View Single Post
Stary 24-07-2013, 14:32   #1
Dzanek
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 08-12-2006
Skąd: Gdynia
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 17
Domyślnie Blaupunkt NX - po zmianie nie działa mikrofon

Witam,

Fabrycznie mam zainstalowanego Blaupunkta NX z modułem BT oraz voice commands.
Oryginalne radio uległo uszkodzeniu - nota bene podczas niedużej naprawie blacharskiej, a raczej plastikowej w Euro-Car w Gdyni. Najprawdopodobniej w wyniku w wyniku odłączenia akumulatora gdy wszystkie sterowniki pracowały (wersja bezkluczykowa) navi się wysypało, a Euro-Car powiedział, że to zbieg okoliczności i się na mnie wypiął Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Próby naprawy NX spełzły na niczym i finalnie mam NXa pochodzącego z Kugi.
Moje mondeo jest z 2008r, NX z Kugi pewnie trochę młodszy.
Wszystko działa prawidłowo oprócz mikrofonu. Voice commands się odzywa ale mnie nie słyszy, bez problemu mogę nawiązać połączenie telefoniczne przez BT, doskonale słyszę rozmówcę, ale mnie nie słychać.

Nic nie było zmieniane w aucie oprócz navi.

Czy NXy z różnych roczników miały inne wyprowadzenia do mikrofonu? Aktualny NX jest tak samo jak poprzedni na płyty DVD.

Jeśli te same to, które wtyczki i jakie piny podają dźwięk z mikrofonu - może jakiś przewód nie kontaktuje po rozpięciu i wpięciu wtyczek?

Przegrzebałem tematy związane z dodawaniem modułu BT i koniecznych czynnościach z tym związanych ale u mnie ten moduł był fabrycznie i nie sądzę, że to wina wtyczki ze zworkami, gdyż konfiguracja auta się nie zmieniła.

Czy jesteście w stanie mi pomóc?
__________________
Dżanek

Mondeo Mk4
Dzanek jest offline   Odpowiedź z Cytatem