View Single Post
Stary 05-06-2014, 21:18   #1
mle3
ford::amateur
 
Imię: Bartłomiej
Zarejestrowany: 05-11-2013
Skąd: Nowy Sącz
Model: Galaxy mk3
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 5
Domyślnie Immobilajzer aktywny, wariujące światła i przełączniki w kabinie

Witam kolegów.

Od kilku miesięcy jestem posiadaczem Galax-a.
Sporadycznie dochodziło do komunikatu immobilajzer aktywny. Zazwyczaj po zamknięciu auta z pilota , po kilku minutach wszystko wracało do normy..więc nie przejmowałem się tym. Usłyszałem od pana w ASO Forda : czasem tak jest, no to OK, nie przejąłem się, jednak do czasu..

Obecnie poza komunikatem immobilajzer aktywny , przekręcając kluczyk na pozycję II , od razu zapala się kontrolka świateł , są włączone( włącznik na pozycji 0 ). Włącznik świateł w każdej pozycji trzyma je włączone, można kręcić i tak to nic nie zmienia - cały czas się palą.

Samochód w którymś momencie odpalił, jednak nie działają światła awaryjne, czerwone podświetlenia zegarów, klimatyzacja, podgrzewania szyb , asystent parkowania, w sumie nic. Wszystkie te włączniki są martwe.

Przeglądając forum trafiłem na taki temat, który mógłby wyjaśniać przyczynę aktywnego immobilajzera i być może reszty problemów ?

http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=138412

Akumulator jest OK. Auto obecnie nie odpala nawet po odpięciu akumulatora na 10 -15 min, komunikując i robiąc to co powyżej. Będę wdzięczny za wszelakie sugestie.
mle3 jest offline   Odpowiedź z Cytatem