View Single Post
Stary 05-12-2014, 07:23   #13
Pogodny
ford::advanced
 
Avatar Pogodny
 
Imię: Krystian
Zarejestrowany: 15-06-2012
Skąd: Mierzęcice
Model: Focus MK2
Silnik: 2.0 PB 145 KM
Rocznik: 2005
Postów: 287
Domyślnie Odp: Poradnik Pogodnego cz.6 Cleaner - oczyszczenie i przygotowanie karoserii pod wos

jvc dziękuję Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Co do przygotowania powierzchni pod wosk robiłem pewien test na byłej astrze coupe bertone na mace jako powierzchni w miarę poziomej, oraz dolnych partiach drzwi które są najbardziej narażone na działanie np. soli zimą. Test polegał na sprawdzeniu trwałości Colliniete 845 Insulator Wax zależnie od przygotowania powierzchni pod niego. Część po pełnej korekcie została porządnie odtłuszczona zmywaczem sylikonowym po czym został nałożony wosk, kolejna część karoserii odtłuszczona zmywaczem, aplikacją cleanera Lusso Oro Revitalizing Creme finisch padem i na niego położyłem warstwę Colli 845 IW. Moje wrażenia są takie, że nie zauważyłem aby cleaner negatywnie wpływał na trwałość, tym bardziej podbijając wet look (efekt mokrego połysku). Także podstawa to dobrze po korekcie czy innych zabiegach odtłuścić karoserię. Ja ze swojej strony polecam zmywacz sylikonowy. Na początku działałem głównie izopropanolem ( IPA ) ale 1:1 czy nawet 1:0.5 nie domywało tak past jak czysty zmywacz sylikonowy - poza tym zmywacz tak szybko nie odparowuje jak IPA.
__________________

Zapraszam na mojego bloga:
https://www.facebook.com/PogodnyDetailing
Pogodny jest offline   Odpowiedź z Cytatem