Temat: [EcoSport 2017- ] Średnie spalanie 1.0 benzyna 125km
View Single Post
Stary 21-06-2018, 12:20   #13
maarec
ford::average
 
Avatar maarec
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 09-01-2009
Skąd: Częstochowa
Model: Smax / Ecosport
Silnik: 2.0 TDCI / 1.0 Ecoboost
Rocznik: 2012 / 2018
Postów: 89
Domyślnie Odp: Średnie spalanie 1.0 benzyna 125km

Spalanie tego samochodu zależy w bardzo dużym stopniu od stylu jazdy kierowcy i miejsca w jakim jeździ. Kilka tygodni temu tankowałem go w trasie, skasowałem spalanie średnie, a że jechałem za znajomym praktycznie 90-100kmh płynne to wielkie było moje zdziwienie kiedy po ok 10km spalanie wynosiło 3,5l/100km

spalanie na pierwszym baku, 100% miasto i było chyba 10.0 albo 9,5l. Jazdy takim małym silnikiem trzeba się nauczyć, albo nie patrzeć na spalanie. Moja żona zawsze jeździła ekonomiczniej ode mnie, a teraz sama widzi, że jak ona wsiądzie to spalanie zaraz rośnie.

Dla mnie s/s jest w tym aucie całkowicie niedopracowany, silnik gaśnie, za kilkanaście sekund robi się gorąco i trzeba system odpiąć, jakbym miał czekać na reakcję samochodu to bym się udusił.

Mam nadzieję, że nie wgrają na serwisie za rok oprogramowania odpinającego jeden cylinder ani innych "gratisów".

Trzeba też brać pod uwagę, co dla kogo oznacza Miasto - dla jednego będzie to Kłobuck, dla drugiego Częstochowa a trzeciego Wrocław. Dalej już nie ma nawet co patrzeć.

Spalania w takich miastach z takim małym silnikiem będą zupełnie różne. To nie diesel, który ostatecznie na koniec baku gdzieś tam po 800km pokaże 7,5l Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
maarec jest offline   Odpowiedź z Cytatem