Temat: [EcoSport 2017- ] Średnie spalanie 1.0 benzyna 125km
View Single Post
Stary 25-06-2018, 18:49   #15
Terminator007
ford::average
 
Avatar Terminator007
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 19-12-2012
Skąd: Wrocław
Model: Ford Ecosport St-Line
Silnik: 1.0 Ecoboost 125KM automat
Rocznik: 2018
Postów: 111
Domyślnie Odp: Średnie spalanie 1.0 benzyna 125km

Średnie spalanie spada. Już w tej chwili przy mieszanej jeździe zaczyna się wahać pomiędzy 8,5 a 9,0. Badam różne sytuacje w mieście i na drodze też. W mieście , nawet w korkach zaczynam jeździć w położeniu S bo wtedy ma lepsze przyśpieszenie oraz nie włącza się system s/s, który nieraz mnie denerwuje. Co prawda mogę go wyłączyć osobno przy D ale jak dam skrzynię na S to nie muszę o tym pamiętać. W trasie jeżdżę z reguły na D a jak widzę że będę miał trochę wyprzedzań to też przechodzę na S. Tu jest ta frajda że w połozeniu S mogę się zdać na dobrze spasowany automat, który kręci do 5000obr/min albo zmieniać biegi przyciskami przy kierownicy. Jak mam większe korki ( Wrocław ) to wtedy przechodzę na s/s w położeniu D i rzeczywiście jest to wygoda bo zapala silnik tylko wtedy jak ruszam. Ale... ale jak chcę posłuchać dobrej muzyki to wtedy moje audio B&O trochę jest prądożerne i silnik na postoju włącza się częściej. Jedno jest pewne to ze średnie spalanie spada bo i ja się zaczynam uczyć innego stylu jazdy ( aczkolwiek lubię jak pedał gazu niżej opada :-) ) no i jak to już Kolega powiedział "auto się dociera"... . Na razie 2300km więc wszystko przede mną. Jak będę u znajomego diagnosty w serwisie to spróbuję sprawdzić czy da się włączyć automatyczne blokowanie drzwi bez reperkusji gwarancyjnych . Bo to że się da to zrobić to juz widziałem w YT. A kończąc wywód o spalaniu to mnie przede wszystkim chodzi tylko o zasięg. No i musze poznać ile tej rezerwy paliwa na prawdę jest. Jak się kończy komputerowa rezerwa to podejrzewam ze jest jeszcze ok 5 do 7l paliwa bo nie zatankowałem nigdy więcej jak 42 litry oprócz pierwszego tankowania po zakupie gdzie wlałem 53l. Tylko nie wiem jak długo komputer pokazywał 0km. Sumarycznie od początku miesiąca zakupiłem juz dla Ecosporta i Mondeo 363l paliwa więc chyba jeszcze dokupię 40 i dostanę obiad gratis jak to piszą w promocji na stacjach :-) Jak skończę ten zbiornik to będę miał ok 2850km przejechane co przy zakupie 270l jeszcze daleko odbiega od wymaganego spalania, no ale to razem z tym początkowym i większym spalaniem na razie :-) Bawię się tymi statystykami tylko i wyłącznie aby się podzielić swoimi opiniami na forum ale... ale gdyby był dostępny mocniejszy silnik benzynowy ok 1,5l turbo byłoby na prawde fajnie. Kolega kupił BMW X4 2.0l benzyna i pali mu średnio pomiędzy 10 a 11. Inne auto,inne wrażenia, inna kasa :-) Jest ok :-)
Terminator007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem