View Single Post
Stary 27-04-2016, 11:52   #76
ravsoft
ford::beginner
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 15-07-2015
Skąd: Gdańsk
Model: Ford Mondeo Titanium
Silnik: 2.0 tdci 180km
Rocznik: 2015
Postów: 30
Domyślnie Odp: 2.0 TDCI 180KM głośna praca silnika - buczenie

Cytat:
Napisał MT123 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
witam po dłuższej chwili. mam pewne ciekawe spostrzeżenia co do buczenia i hałasu przy 2000 obr i dużych pedkośiach i przyspieszaniach. Meczyło mnie to praktycznie całą zime i od początku miałem podejrzenia, że to po wlaniu na Bliskiej paliwa, które strasznie powoli się wlewało przez dystrybutor do baku. Jeszcze zimą wlałem tak z bezradności STP do wtrysków do baku... nie zauważyłem poprawy.... i tak czas mijał na słuchaniu buczenia.
Ostatnio juz w czasie wiosennego sezonu znów pokusiłem się i wlałem całą buteleczkę STP do wtrysków do prawie pustego baku przed tankowaniem.
!!! pomogło, buczenie się wyciszyło jak na moje ucho co najmniej o połowę.
Przy nastepnym tankowaniu tydzień temu znów wlałem na pusty bak STP .. i po tym jeszcze troszkę ale już nie tyle co poprzednio się poprawiło z buczeniem.
Oczywiście za każdym razem dopełniałem bak do przynajmniej 3/4.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. wróciła przyjemność jazdy .. pomykam znów 140 - 160 tak jak wcześniej po 120 już czułem dyskomfort.
Tereaz po przemysleniu moje hipoteze jest nastepująca: zatankowałem w zimie olej "niezimowy" co spowodowałe zawalenie wtrysków czy czegoś tam w układzie parafiną czy innymi brudami.
W zimei gdy paliwo z natury jest gęstsze bo zimno dolewanie STP było mało efektywne.
Teraz na wiosnę olej na stacjach zmienił się na letni .. widać przy takim STP lepiej zadziałało i wypłukało brudy i nasmarowało co trzeba.
To domysły amatora. Nie interesowałem się nigdy szczegółami budowy nowoczesnego diesla więc piszę ogólnikami.. a co tam się stało po wlaniu STP ? .. ważne że pomoglo.
Potwierdza się wczesniej podawana przez wielu teza że te silniki są bardzo czułe na jakość paliwa.
Gdy przyjdzie nowy sezon zimowy nie wleję do niego oleju bez choćby odrobiny dodatku dla poprawy jakości.

Po pozbyciu się buczenia inne drobne dolegliwości już na prawdę mnie mało co teraz obchodząGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No może jeszcze "świerszcz" w wentylatorze nawiewu jak jest zimno...gdy było kilka dni upałów świerszcza nie słyszałem.

.. i mam nadzieję że buczenie nie wróci.
Hmmm - jestem pesymistą. To raczej nie pomogło, u mnie buczało jeszcze jesienią w zeszłym roku jak jeszcze było ciepło. Przy jeździe 140- 160 nie ma buczenia, bo obroty są powyżej 2000 tyś. Buczenie najbardziej słychać koło 120. Prosty test - rozpędź auto do 120 i wrzuć na luz - usłyszysz różnicę.
ravsoft jest offline   Odpowiedź z Cytatem