Temat: [Focus 2018- ] konserwacji podwozia
View Single Post
Stary 04-10-2020, 18:37   #8
Active
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 12-11-2019
Skąd: Łódź
Model: Active
Silnik: 1.5 150KM
Rocznik: 2019
Postów: 12
Domyślnie Odp: konserwacji podwozia

Cytat:
Napisał Karol III Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie znalazłem na forum więc piszę...posiadam Focusa z 2019 i pytanie czy ten akurat model można poddawać konserwacji podwozia i czy to ma wpływ na zachowanie/utratę gwarancji. I dalej czy taką usługę w ogóle wykonują w ASO ?
A jeśli już można wykonać konserwację to gdzie w Krakowie można oddać samochód w ręce porządnego zakładu.
Też mam Focusa z 2019 i po zobaczeniu stanu fabrycznego zabezpieczenia podwozia postanowiłem dodatkowo zabepieczyć auto antykorozyjnie. Co ciekawe nie wszystkie ASO Forda wykonują takie zabezpieczenie. Są ASO które mówią, że takie zabezpieczenie jest niedopuszczalne, zbyteczne, a wykonanie go we własnym zakresie spowoduje utratę gwarancji. Ale są też inne ASO, które wykonują dodatkowe zabezpieczenie antykorozyjne podwozia i profili zamkniętych odpłatnie z wpisaniem do systemu gdyż uważają, że wykonanie dodatkowego zabezpieczenia antykorozyjnego jest potrzebne, a wykonane w ASO nie powoduje utraty gwarancji. I tak np. Ford Store w Łodzi jest na nie, a Frank-Cars w Częstochowie takie zabezpieczenie wykonuje i tam też je zrobiłem. Z podwozia zostały zdemontowane wszystkie osłony, nadkola i opuszczono wydech. ASO wykonuje nawet zdjęcia jak zostało wykonane zabezpieczenie. Fotki oczywiście dostaje również klient. Ważne co roku jest przegląd lakierniczy niezależnie od przebiegu - Książka serwisowa - str 22.
Active jest offline   Odpowiedź z Cytatem