View Single Post
Stary 01-05-2018, 09:19   #180
leszek_ford
ford::average
 
Imię: Leszek
Zarejestrowany: 16-02-2016
Model: Edge Titanium
Silnik: 3,5
Rocznik: 2015
Postów: 105
Domyślnie Odp: Czy ktoś na forum szczęśliwie posiada?

Gratuluję świetnego wyboru silniczka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Samochód jest wspaniały, nie będziesz żałował.

Na forum lpg jest wątek o instalacji lpg do Edge, zobacz tu: http://lpg-forum.pl/ford-edge-3-5l-t...6r-t60704.html gość sam to zakładał. Jest to ten sam silnik co w Explorerze i Flexie, widziałem galerię z montażu z kliniki lpg w Warszawie ale nie mogę jej znaleźć, mam tylko zapisane fotki.

Mój pali 10,4 średnio długodystansowo od zakupu czyli ostatnie 30kkm, jeżdżę 60% trasa tak do 140km/h. Po mieście tylko krótkie dystanse 14l. Sens lpg jest zawsze, jak tylko go dotrę to go "zatruję". Koszt nie mniej niż 3500zł.

Jak zakupisz samochód zmień filtr i olej w silniku, olej w skrzyni też już możesz i zmieniaj co 30-40kkm, olej w reduktorze też razem ze skrzynią i jest to bardzo ważne !, most tylny nie robiłem jeszcze i nie szukałem przebiegu do wymiany, zmienisz przy 100kkm będzie dobrze. Filtr powietrza co 50kkm, kabinowy co 30kkm, świece platynowe co 160kkm ale na lpg zmieniaj co 100kkm. Pasek wieloklinowy co 160kkm.

Wystrzelone poduszki powinno się wymienić i skasować błędy, żeby sprawdzić czy nie ma zaślepek musisz rozebrać elementy- sprzedawca ci pozwoli? Poduszka prawa przy wystrzale czasem tłucze szybę przednią, kurtyny przy napełnianiu łamią podsufitkę, może być widać prostowanie i naprawę. Poproś o faktury na zakup poduszek i kurtyn, przyjedź z dobrym rzeczoznawcą albo kupuj od zaufanego gościa. Temat rzeka, nie zawsze szyby wymieniane są z powodu wypadku, sam zmieniałem bo pękła bez powodu (w innym aucie).

Ceny ubezpieczenia są chore, mnie auto wycenili na mniej niż zapłaciłem o dobre 30k a składkę na ponad 4k. Szukaj do skutku aż znajdziesz coś w dobrej cenie i nie zapomnij się podzielić na forum Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
leszek_ford jest offline   Odpowiedź z Cytatem