Temat: [Kuga 2008-2012] Wymiana silnika (zakup innego)
View Single Post
Stary 18-02-2020, 21:05   #4
Bartazz
ford::average
 
Avatar Bartazz
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 18-02-2011
Skąd: Gniezno
Model: Transit MK6
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2006
Postów: 152
Domyślnie Odp: Wymiana silnika (zakup innego) podejrzany sprzedawca

Dzisiaj była próba odpalenia i co się okazało - nie odpalił!

Wtryski i pompa złom w tym silniku co razem w komplecie z nim kupiłem.

Sam silnik jako tako ładnie chodził na plaku, kompresje ma i cały czas sprzedawca upiera się, że ma 80.000 mil przebiegu.

Mechanik zamontował moją pompę wtryskową po 322.000km i różnica kolosalna, ładnie pompuje niż tam pompa z niby przebiegu 80.000mil ale i tak silnik nie chcę zapalić bo wtryski są pewnie śmiecie. (3x jakby nowe i 1x zardzewiały jak z czołgu wyglądał). Czy możliwe, że przez 1x wtryskiwacz nie chcę zapalić?

Wersji może być kilka ale może miał goły słupek przygotowany do sprzedaży i z półki na szybko przykręcił wtryski i pompę? Może miał goły słupek z tym 1x wtryskiem którego nie mógł wyciągnąć i na szybko wstawił pompę i 3szt?

Obecnie sprzedawca wysyła mi inne 4x wtryski i inną pompę, jeżeli nie będzie efektu, pakuje wszystko i oddaje ten silnik czego bym nie chciał, bo jest już zamontowany w aucie a koszty jakie już poniosłem są ogromne (nowy rozrząd, sprzęgło, płyny, oleje, uszczelki, czyszczenie itd.)

Jeżeli chodzi o naprawę tego starego, nie chciałem go robić po takim przebiegu bo szczerze napiszę, nie wierzę w żadne reaktywacje a teraz już w dodatku nie wierze w używane dobre silniki więc jestem w rozterce.

Bump: Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez Bartazz ; 18-02-2020 o 21:13
Bartazz jest offline   Odpowiedź z Cytatem