View Single Post
Stary 16-03-2011, 20:02   #14
artobil
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 26-02-2011
Skąd: Leszno
Model: Ford Focus Kombi
Silnik: 1.6 (85 KW)
Rocznik: 2010
Postów: 1
Domyślnie Odp: Migająca kontrolka świec żarowych

Cytat:
Napisał domenicos Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam.
Nie wiem czy u mnie jest dokładnie to samo co u Was, bo objawy są podobne, ale nie takie same.
Wczoraj podczas jazdy zaczęła migać kontrolka świec, samochód zaczął głośniej chodzić (takie dziwne tłuczenie). Dojechałem na miejsce (około 2km), zgasiłem samochód. Po 3 godzinach odpalił, ale bardzo się tłukł i okropnie kopcił na biało. Dziś rano zaholowałem go do mechanika i tam już w ogóle nie chciał odpalić. Kontrolka świec miga nawet przy zgaszonym silniku, ale przy "przekręconym kluczyku".
Mechanik twierdzi, że mógł się przestawić rozrząd. Nie chcę jednak, żeby mi wyrozkręcał pół samochodu w poszukiwaniu przyczyny (jeśli się na tym dobrze nie zna).
Ktoś coś pomoże?
Witam,

Miałem to samo - komputer wskazywał że 1 wtrysk uszkodzony a na drugim słabe ciśnienie. Po sprawdzeniu wtrysków, ciśnienia na tłokach, rozrządu (czy się nie przestawił) okazło sie że wszystko jest bez zarzutu.
Diagnoza (na szczęście nie droga) - Ponowne zaprogramowanie wtrysku. Teraz jest ok.
artobil jest offline   Odpowiedź z Cytatem