View Single Post
Stary 20-03-2019, 13:29   #94
bleekm
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 31-03-2015
Skąd: Warszawa
Model: MONDEO MK4
Silnik: 2.0 TDCI 163KM
Rocznik: 2012
Postów: 273
Domyślnie Odp: Odczuwalne drgania karoseri w 1.6 tdci 115km

Cytat:
Napisał focus78 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam Wszystkich,
Jestem nowy na tym forum.
Nabyłem focusa kombi 1.6 tdci 115 z 2013 110.000 km. Jeżdżę od 4 dni i też mnie denerwuje to drganie na biegu jałowym. W moim peugeot 407 2.0 hdi pomogła wymiana poduszki od strony rozrządu (wydatek 140 zł). Znalazłem filmik jak koleś wymienia poduszkę w focusie tak jak powinno się to robić czyli przykręcić nową ruszyć autem do przodu i do tyły aż się poduszka ułoży i wtedy dokręcić do końca. Może to coś da?.
Chyba spróbuję to zrobić w focusie sam przy okazji wymiany oleju. Może pomoże. Podsyłam link. Myślę że ford skopał właśnie tę poduszkę i dlatego auto tak lata. Silnik to udana konstrukcja i działa w innych autach bez drgań. Nowa poduszka lamforder 280, febi 220. Chyba warto spróbować.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

https://www.youtube.com/watch?v=vB1xN_UFdAk

Pozdrawiam,
To nie jest wina łapy silnika. Dotknij ręką tej poduszki (jej górnej części) i zobaczysz że tam nie czuć żadnych drgań (no chyba że masz uszkodzoną) to drgania poczujesz.
bleekm jest offline   Odpowiedź z Cytatem