Temat: [Mondeo 2014- ] Modyfikacja fabrycznego audio
View Single Post
Stary 19-05-2020, 17:03   #469
p.saw
ford::professional
 
Avatar p.saw
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 22-05-2012
Skąd: Poznań
Model: Mondeo MK5 FL Titanium
Silnik: 2.0 A8 EcoBlue 190KM
Rocznik: 2019, I rej. 2020
Postów: 1,311
Domyślnie Odp: Modyfikacja fabrycznego audio

Czy sama wymiana centralnego na Hertz nie będzie powodować, że ANC będzie świrował? Czy dla ANC jest to bezpieczny zabieg?
Nie chcę go wyłączać skoro zapłaciłem za niego a jednak (choć minimalna i subtelna) to różnica jakaś jest. Sprawdzałem podczas jazdy z kolegą, który ANC nie ma. Może to subiektywne odczucia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Rozmawiałem kiedyś także z gościem z firmy specjalistycznej, który pokusił się o pomiary z ANC i bez niego (wył.). Nie wiem czy to prawda czy nie ale ja chcę zostawić ANC i ma działać. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pokusiłbym się również o wymianę tyłu (głośniki efektowe przy zagłówkach) na Hertz i tu też rodzi się pytanie czy nie będzie miało to wpływu na działanie ANC?
Z doświadczeń domowych wiem, że tył ma grać przede wszystkim średnicą, bo takie efekty są w surround ale korekcja w DSP i dodanie góry dla tyłu spowodowało odczuwalne poprawienie efektu.
p.saw jest offline   Odpowiedź z Cytatem