View Single Post
Stary 09-06-2020, 07:41   #10
madamsz
ford::professional
 
Avatar madamsz
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 04-12-2011
Skąd: Mielec i okolice
Model: Focus 1,6 tdci; Fusion 1
Silnik: 1,6 ON; 1,4 Pb
Rocznik: 2012; 2004
Postów: 1,313
Domyślnie Odp: jak włączy klimatyzację to ma kłopot z ruszeniem

Cytat:
Napisał szkolny Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Prędzej się pasek śliźnie niż silnik zdechnie
Jak się pasek ślizga to się tylko do jednej rzeczy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. i nie jest to samochód.
Faktem jest że z czasem silnik jest słabszy niż producent przewidział a klimatyzacja bardzo go obciąża i dlatego zaczynają się problemy. Miałem 1.6 tdci 109KM i szukałem dziury w całym bo czuć było każde włączenie sprężarki klimatyzacji i przy delikatnym ruszaniu potrafił się prawie zadławić jak zbiegło się to z włączeniem elektromagnesu. Na hamowni okazało się że miał tylko 100KM a po modach przy 139KM nie wiedziałem nawet że jest klimatyzacja załączona Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Stan układu klimatyzacji jak i stan zużycia silnika ma jednak duże znaczenie.
__________________
Było Mondeo 1999 1.8TD, był C-Max 2007 1.6 TDCI, jest Fusion I, i Focus 2012 1.6 TDCI, o Merivie B nie wspomnę bo wstyd
madamsz jest offline   Odpowiedź z Cytatem