View Single Post
Stary 09-11-2018, 22:41   #6
Karlee13
ford::amateur
 
Imię: Aleksandra
Zarejestrowany: 08-11-2018
Model: Ford Ka
Silnik: 1,3 benzyna
Rocznik: 2004
Postów: 5
Domyślnie Odp: przy wciskaniu sprzęgła zaczyna ono gazować

Cytat:
Napisał lukaszek_socho Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dobra to od początku Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Do tego, żeby silnik pracował potrzebne są iskry ze świec zapłonowych, benzyna i powietrze. W tym autku obrotami silnika steruje komputer. To on za pośrednictwem zaworu bocznikowego powietrza reguluje ilość powietrza a za pośrednictwem wtrysków paliwa reguluje dawkę benzyny.
W Twoim aucie najprawdopodobniej usterka leży w zaworze bocznikowym. To on reguluje wolne obroty silnika. Najprawdopodobniej się nie zamyka na tyle na ile powinien i dlatego silnik Ci wyje.
Ta usterka nie ma nic wspólnego ze sprzęgłem. To nie sprzęgło wariuje a obroty silnika.
Po otwarciu maski znajdź coś takiego https://ford.sklep.pl/pol_pm_zawor-b...ik-13463_3.jpg
Odłącz od tego przewody elektryczne i zobacz jak auto będzie sie zachowywało. Powinno Ci zapalić tylko z przyciśniętym pedałem gazu a po puszczeniu gazu zgasnąć.
Dziękuję za odpowiedź. Będziemy próbować, ale auto i tak do mechanika na bank po weekendzie... Dzisiaj po pracy odpalił mi za bodajże 8 razem i to z użyciem gazu... Wiem że nie powinno się tyle próbować, ale musiałam wrócić do domu. Jakiś koszmar...

1. Problem z odpaleniem
2. Ten ryk silnika
3. I jeszcze światła zaczęły żyć własnym życiem...

Co się dzieje z tym autem?! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Karlee13 jest offline   Odpowiedź z Cytatem