View Single Post
Stary 10-08-2018, 16:49   #16
Lestatcp
ford::amateur
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 10-08-2018
Skąd: Lublin
Model: Mondeo mk4
Silnik: 2.0 benzyna
Rocznik: 2007
Postów: 3
Domyślnie Odp: 2.0 DURATEC sporadycznie nie odpala na ciepłym

Cytat:
Napisał mati1026 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Gdzieś jeszcze wyczytałem że powodem tego może być katalizator lub błędy z sądy przy katalizatorze, co o tym sądzicie?

Jak występuje to dziwne odpalenie, to dosłownie po max 2-3 sekundach już pracuje normalnie, bez żadnego gazowania.
Dokładnie tak samo się dzieje w moim mondeo mk4 2007. Czasem, losowo, na rozgrzanym silniku kreci ale nie pali. Daję mu trochę gazu i odpala. Dodam tylko że zapala się i gaśnie check engine od katalizatora (Dokładnie nie jestem w stanie wyjaśnić tego błędu ani jego symbolu. Symbolu nie pamiętam ale wiem że to było cos z katalizatorem). Angielski mechanik powiedział że to nic takiego i cytuje "sensor na wydechu źle czyta i ten błąd sam zgaśnie". Prawda. Zanim dałem do sprawdzenia to błąd pojawiał się i świecił się przez ok 400-500km potem zanikał na kolejne 200 i tak w kółko. W międzyczasie wymieniłem olej w silniku. Czekam aż błąd zgaśnie i zobaczę czy wróci ponownie.
Lestatcp jest offline   Odpowiedź z Cytatem