View Single Post
Stary 31-07-2019, 19:50   #1
Noir629
ford::amateur
 
Imię: Seba
Zarejestrowany: 31-05-2018
Skąd: Zawiercie
Model: Mondeo Mk3
Silnik: 1.8 16V
Rocznik: 2004
Postów: 9
Unhappy Silnik traci moc i dusi się na Pb podczas przyśpieszania

Witam.

Na wstępie zaznaczę, że naprawdę sporo czytałem tematów, ale nie znalazłem odpowiedzi na to co się u mnie dzieje z autkiem.

Temat dotyczy:
Mondeo 2003r X100, 1.8 125km przebieg: 203kkm
LPG: od marca,przejechane ok. 8kkm, KME Nevo, TUR, wtryski Barracuda.
Świece nowiutkie. W 2015 wymieniowa cewka zapłonowa, w 2017 pompa wody i kabel cylindra 1. W tym roku EGR.

Auto podczas jazdy na benzynie przy mocniejszym dodawaniu gazu zaczyna szarpać i się dusić. Szczególnie powyżej 50km/h. Ostatnio wracając z wakacji, brakowało mi gazu przez co przełączyłem na Pb. Auto momentalnie wyhamowało ze 150km/h do ok. 90km/h. Przyśpieszać mogłem jedynie dodając delikatnie gazu. Przy mocniejszym dodaniu momentalnie go dusiło i szarpało. Po zatrzymaniu się i ponownym rozruchu problem jakby zniknął.

Zrobiłem próbę jeżdżąc do pracy tylko na Pb, problem raz występował, a raz nie. Co jest dla mnie dziwne. W czasie występowania problemu po zmianie na LPG auto śmiga aż miło.

Na postoju zarówno na PB jak i na LPG trzyma obroty, nie faluje przy gazowaniu. Ostatnio zauważyłem, że auto zaczęło bardziej drgać na postoju, czasami po odpaleniu, aż złapie temperaturę- rytmicznie, mocniej trzęsie buda. Przy czym obroty są cały czas ok. Sporadycznie na zimnym słyszę ciche stukanie przyśpieszające wraz z obrotami.

Luzy zaworowe zamierzam w najbliższym czasie sprawdzić.

Czy spotkał się ktoś z czymś podobnym? Od czego zacząć? Mechanik czy do serwisu lpg sprawdzić czy to nie wina instalacji lub jakiś map? Nie próbowałem odpinać akumulatora, żeby resetować kompa bo problem nie jest stały.

Pozdrawiam serdecznie!

Ostatnio edytowane przez Noir629 ; 31-07-2019 o 20:23
Noir629 jest offline   Odpowiedź z Cytatem