View Single Post
Stary 05-06-2008, 22:00   #19
Struna
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar Struna
 
Zarejestrowany: 03-10-2004
Skąd: Kraków/Skawina
Model: Volvo XC90
Silnik: 2.9 biTutbo
Rocznik: 2004
Postów: 6,092
Domyślnie Re: Władca Pierścieni - wielopostowe dzieło o tuningu Fordów

Piro, chętnie sie do przemyśleń przyłączę np. przy jakimś dobrym trunku Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Co do tej mocy to żadna tajemnica. Mnie nieco ten wynik też zaskoczył ale to jednak automat i nie mam 100% pewności że lock-up został zapięty bo to nie ja go kręciłem, jak sam cisnę to wiem kiedy mi zapina jaki bieg. A jeśli nie wrzucił lock-up'a to pomiar był cały czas pomniejszony o straty na uślizgu oleju w konwerterze. Natomiast jeśli dodać do pomiaru opory straty na opory toczenia ( to zdaje się da nam potencjalną moc z silnika ) to chyba wtedy oscyluje to w okolicy danych producenta, więc może to co podaje ford w katalogu dla scorpio cosworth to moc z silnika a nie z kół.

Ale to chyba nie miejsce na tego typu dywagacje Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Również czekam na dalszą część wielopostowego dzieła, bo bardzo zacny to temat Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pozdrowienia dla całej ekipy V-tech.
Struna jest offline