View Single Post
Stary 14-05-2022, 08:22   #6
slawomirro
ford::professional
 
Avatar slawomirro
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 02-04-2016
Skąd: Warszawa
Model: Fiesta mk6 Ghia
Silnik: 1.6 100KM
Rocznik: 2007
Postów: 1,659
Domyślnie Odp: Klimatyzacja - nieduża nieszczelność, samoczynne wyłączanie

Cytat:
Napisał MaRo88PL Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

1) Po podpięciu do maszyny klimatyzacja okazała się być zupełnie pusta.
Sprawdzenie próżni - wychodzi drobna nieszczelność 30-50 milibara. Mimo wszystko zdecydowałem się na nabicie. Czynnik wszedł, klima ruszyła.

2) Po około połowie dnia zauważyłem klima ma tendencję do samoczynnego wyłączania się. To znaczy kontrolka świeci się cały czas, ale przez chwilę powietrze leci chłodne, aby za moment przez jakiś czas leciało ciepłe tak jak bez klimy i znowu zaczyna lecieć chłodne. Dodatkowo spod maski słychać tak jakby kompresor klimy dość głośno się załączał i wyłączał.

I teraz moje pytania do tego:
1) Po jakim czasie przy takiej nieszczelności pożegnam się ze swoim czynnikiem?
2) Gdzie w pierwszej kolejności zacząć szukać nieszczelności? Chłodnica?
3) Co może powodować taką nierówną pracę klimatyzacji i co to za odgłosy mogą być?
1. Jak klima była pusta, to przez nieszczelność mogła dostać się wilgoć i czort wie co jeszcze. Osuszacz klimy nie znosi tego, więc klima nie ma prawa działać sprawnie. Osuszacz się wymienia co jakiś czas, nie wolno kupować używek.

2. Chłodnica klimy najbardziej jest narażona na nieszczelności z uwagi na umiejscowienie. Podczas jazdy lecą na nią wszystkie drobne kamyczki z pojazdów przed Tobą, więc możliwość przebicia jest spora. Ja z tego powodu moją chłodnicę musiałem wymienić. Wkleiłem też drobną siatkę w plastik dolnego grilla, by w przyszłości tego uniknąć.

3. To normalne, że pracuje w sposób nieciągły, ale te wyłączenia powinny być symboliczne i nie mieć żadnego wpływu na dostarczane powietrze do kabiny. Ja bym sprawdził czy czujniki ciśnienia pracują poprawnie. Może też za dużo czynnika zostało nabite. To też powoduje niestabilną pracę klimy.
slawomirro jest offline   Odpowiedź z Cytatem