View Single Post
Stary 25-08-2023, 21:41   #27
mlodyksiegowy
ford::beginner
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 10-02-2023
Model: Ford Ranger
Silnik: 2.0 213KM
Rocznik: 2022
Postów: 14
Domyślnie Odp: wymiana oleju w skrzyni 10-cio biegowej 10R80

Cytat:
Napisał SAR37 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Miskę „zrzucę” przy wymianie oleju i filtra przy 60 kkm - wtedy zobaczymy co w niej siedzi…
BTW: a co ASO zrobiło, że zaglądali do skrzyni?
U mnie była taka sytuacja, iż praktycznie od nowości coś stukotało (po około 4 tys przebiegu i miesiącu użytkowania) - był taki delikatny stukot podczas toczenia się lub dojeżdżania np do świateł. Wspomniany stukot łatwo można było wywołać np wprowadzając samochód na obroty do około 4 tys na P lub N powstawał stukot - tu masz link https://www.youtube.com/watch?v=mS66KdUGdbk

Pierwsze ASO mnie zlało, powiedzieli że nic nie słyszą a między czasie wymienili skrzynię rozdzielczą - co oczywiście nie rozwiązało problemu, wówczas ogłuchli. Drugie ASO już słyszało ale nie mieli pojęcia co to jest, również stawiali na skrzynie rozdzielczą (aczkolwiek tłumaczyłem, że skoro samochód stoi a dźwięk jest to nie skrzynia rozdzielcza ponieważ nic tam się nie kręci podczas postoju). Dodać należy, że samochód jeździł normalnie - ASO generalnie stało na stanowisku, iż samochód jest nowy więc jeździć obserwować. Natomiast udało się zgłosić problem do centrali za pośrednictwem ASO wówczas w informacji zwrotnej przyszła informacja, że samochód nie powinien być wypuszczony i że mają szukać tak długo aż znajdą.... Samochód odstawiony, naprawa trwała prawie 1,5mc (nie było skrzyni) - została zdjęta misa olejowa, okazało się dużo opiłków na magnesach skrzyni. Ponieważ 10R80 wg. Ford jest nienaprawialna została wymieniona na nową - nie szukano nawet przyczyny - problem został rozwiązany.

Wg. mnie problem był z konwerterem ale tego już się nie dowiemy - teraz 26 tys wszystko ok
mlodyksiegowy jest offline   Odpowiedź z Cytatem