View Single Post
Stary 12-08-2019, 20:23   #8
radmol
ford::average
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 27-08-2018
Skąd: Wrocław
Model: S-Max
Silnik: 1.6 EB
Rocznik: 2011
Postów: 118
Domyślnie Odp: Falowanie obrotów 1.6EB 1300- 1600 - przyczyna?

Nie chcę zmieniać tematu ale a'propos elektrozaworu (dzięki za wskazówkę że to elektrozawór) to jest on w pozycji "open" czyli na szczęście chyba lepiej niż byłby w pozycji "close"... Zauważyłem ten błąd jak sobie kupiłem jakieś 3 miesiące temu Viakena ELM do restartu czujnika położenia kierownicy, i skojarzyłem go z wymianą płynu chłodzącego podczas wymiany rozrządu z pompą wody. Ale to jednak chyba jedno z drugim nie ma nic wspólnego i mechanik ma wobec tego czyste kontoGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Czytałem też, że ten błąd może być spowodowany wadą sterownika PCM (czyli defacto nie jest to usterka mechaniczna a jedynie soft wariuje). Jutro wetknę tam swoje paluchy i poruszam złączem - może ruszy.

A obroty nadal będę śledził ale nie mam pomysłu co może być ich przyczyną?
(w Astrze II kiedyś miałem bardzo podobny objaw ale na zimnym silniku - teraz dopiero widzę filmiki na youtube z rozwiązaniem zagadki - wada sterownika silnika. Wtedy nikt nie wiedział co jest grane...nawet mechanicy z ASOGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ).
radmol jest offline   Odpowiedź z Cytatem