Temat: [naprawa] Wymiana rozrządu 2,0 TDCI
View Single Post
Stary 18-07-2019, 09:53   #64
zmulim
FCP member
 
Avatar zmulim
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 23-08-2014
Model: Focus
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2016
Postów: 2,605
Domyślnie Odp: Wymiana rozrządu 2,0 TDCI

Witajcie Panowie. Na dniach daję auto do mechanika na wymianę rozrządu w moim Focusie 2.0 TDCi 150KM. Będziemy walczyć z tym razem z mechanikiem więc też chcę się dobrze przygotować. Z tego co wyszukałem i sprawdzałem z kolegą mechanikiem w autodacie, wygląda ten rozrząd tak samo jak w silnikach z Focusa przedliftowego, momenty dokręceń i blokady również identyczne. Mam zakupione niezbędne części. I teraz nurtują mnie dwie rzeczy. Pierwsza sprawa, ponieważ autodata o tym milczy - jak należy ustawić zębatkę na wale korbowym podczas montażu nowego paska - chodzi mi o ten wystający na osi wału ząbek i wcięcie w kole zębatym wału. Widziałem na filmikach, że po nałożeniu paska, pozostaje lekki luz między tym ząbkiem a wcięciem w kole. Pytanie jak to ustawić? Tak by luz był równy z prawej i lewej? Zastanawia mnie dlaczego nie jest to spasowane na ciasno... Druga sprawa to kwestia wymiany uszczelniaczy wału i wałka rozrządu. Na dole to chyba bez większych problemów da się zdjąć koło zębate napędu rozrządu i pewnie pod nim jest uszczelniacz. Natomiast jak to wygląda u góry na wałku rozrządu? Jest blokada wkładana przez otwór koła zębatego, ok, ale co po odkręceniu go od wałka? Czym i jak to potem zblokować? Jest tam jakiś wieloklin, czy też wzorem np TDDi zwyczajny klin? Takie info ułatwiło by nam robotę.

Ostatnio edytowane przez zmulim ; 18-07-2019 o 13:34
zmulim jest offline   Odpowiedź z Cytatem