Temat: [Fiesta 2012-2017] Silnik 1.0 65kM awaryjność
View Single Post
Stary 31-03-2020, 15:42   #10
PrzemKo80
ford::advanced
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 12-05-2017
Skąd: Częstochowa
Model: Fiesta Trend Sync
Silnik: 1.4 96km
Rocznik: 2017
Postów: 200
Domyślnie Odp: Silnik 1.0 65kM awaryjność

Cytat:
Napisał timbersher Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kupuj 1,25 lub 1,4 i nie zawracaj sobie głowy ecoboostami. Do miasta nie potrzebne Ci żadne turbo. Ceny napraw sam porównaj chociażby na wymianie paska rozrządu. Bierz poliftową ja mam z 2017 i jesteśmy bardzo zadowoleni. 3 latka i tylko na początku olej sprawdzałem teraz nie zaglądam bo nie ma po co. Kultura pracy jednostki 1.25 jak dla mnie idealna. Silnik pracuje równo cichutko a cztery cylindry to nie 3 czy 2. Brakuje mu trochę startu na jedynce, ale do miasta w zupełności wystarcza. Spalanie też nie jest duże i ecoboost wcale nie spali dużo mniej w mieście. Już za nieduże pieniądze kupisz 3-4 letnią z niedużym przebiegiem, a jak popatrzysz na na ogłoszenie sprzedaży są jednostki które mają prawie 300k przebiegu. Silniki 1,25 czy 1,4 to inna trwałość doskonalone były przez kilkadziesiąt lat, proste jak budowa cepa. Mechanicznie to jeden z najprostszych silników, no mam jeszcze fiestę 1,3 ale tutaj silnik to inna bajka.
Zgodzę się z wszystkim prócz spalania Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Moja 1.4 w zimie na klimie pali 9 litrów. Ale jeżdżona na krótkich dystansach 2x 5 kilometrów. Na trasie 5,5-6,5 litra przy full osobach.
Czekam na hybrydę. Ale najwcześniej za 3 lata Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez PrzemKo80 ; 31-03-2020 o 22:30
PrzemKo80 jest offline   Odpowiedź z Cytatem