View Single Post
Stary 07-03-2010, 14:53   #9
matix84
ford::average
 
Zarejestrowany: 26-08-2006
Skąd: Wrocław
Model: Ford Probe II
Silnik: 2,5 V6 163KM
Rocznik: 1994
Postów: 74
Domyślnie Odp: Pompuje układ chłodzenia

zrobiłeś tego probasa?
tak jak poprzednicy pisali zapraszam na www.fordprobe.pl i na www.ford-probe.net
Węże wodne w probe generalnie są twarde, tam jest trochę inny układ chłodzenia niż w większości europejczyków.
Ale skoro przegrzewa Ci się silnik i wywala płyn na zewnątrz to najprawdopodobniej padła Ci uszczelka pod głowicą. Uważaj bo w probe są metalowe uszczelki pod głowicą (nie wiem czy w 2,2 ale w 2,5 V6 na bank) i część mechaników przy składaniu zamiast założyć nową wkłada starą na silikon!! Co będzie skutkowało przedmuchem. I przy składaniu głowicę koniecznie trzeba splanować oraz sprawdzona w warsztacie. Skoro masz takie problemy to warto również sprawdzić czy nie pękł blok (może tam dmucha).
A płynu chłodzącego Ci nie ubywa?
Generalnie koszty takiej roboty mogą wyjść dosyć spore więc polecam najpierw wszystko sprawdzić a w razie konieczności kapitalnego remontu rozejrzeć się za innym silnikiem w dobrym stanie.

U siebie w fałce miałem do roboty silnik i kupiłem inny w dobrym stanie, a uszkodzony poszedł na części. Im bardziej rozkręcałem ten silnik tym mocniej utwierdzałem się w przekonaniu, że koszt remontu byłby kilka razy wyższy niż koszt zakupu drugiego silnika.
__________________
Klima Systems - Chłodnictwo, Klimatyzacja, Wentylacja, Elektryka, Automatyka
http://www.klima-systems.pl
matix84 jest offline   Odpowiedź z Cytatem