View Single Post
Stary 02-10-2014, 20:18   #20
ołowiany
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 30-09-2014
Model: kuga, bmw
Silnik: 0,7
Rocznik: 1997
Postów: 278
Domyślnie Odp: ASO – KRAKÓW – Opinie

Allo. Pierwszy mój post po ponownej rejestracji.
Doświadczenie, jako użytkownik fordów, z ASO w Krakowie mam od 1997.
Przez ich łapy przeszło moich 7 fordów. Najlepiej wspominam pierwsze lata kiedy startował
serwis/salon na Jasnogórskiej. Jakoś im zależało i nie wciskali napraw na siłę. Szefem był tam Pan Wojtek, który później został chyba dyrektorem całości serwisu PGD. Bardzo pozytywny gość.
Potem już było tylko gorzej.
Ostatnie kontakty przelały czarę goryczy.
Dwa lata temu odwiedziłem Wikar na Zakopiańskiej. Zwykły przegląd 4-o letniego focusa + chęć zakupu gwarancji 12.
Konsultant chciał mi wcisnąć jakąś idiotyczną wymianę wahacza, na którą się nie zgodziłem i w związku z tym nie podpisał mi umowy na gwarancję 12.
Na szczęście mam znajomego mechanika, któremu ufam i , do którego zaraz podjechałem. Stwierdził, że usterki nie ma i po dwóch latach na tym jeździ moja żona bezproblemowo.
Wikar był pierwszy raz i ostatni.

Kilka miesięcy temu Kuga i Partner na Jasnogórskiej. Podobne obiekcje do wahacza. Ale na gwarancji więc niech sobie wymieniają.
Skojarzyłem fakty z przeszłości i przypomniało mi się, że wahacze wymieniają bardzo ochoczo /czy to na gwarancji, czy bez/. Nie mam wiedzy mechanicznej, ale coś mi się wydaje, że wahacze są na tyle dyskusyjne, ze można wciskać potrzebę ich wymiany tak klientom jak i Fordowi /na gwarancji/.
Focusa serwisuję u znajomego. Co do Kugi to jeszcze z nim nie rozmawiałem, ale mam nadzieję, że też sobie da radę.
W ASO można przy okazji jakiejś promocji skorzystać z wymiany klocków itp.
Każda promocja / w tym gwarancja 12/ polega na tym żeby wcisnąć klientowi naprawy nie koniecznie potrzebne.
Oczywiście nie dotyczy to tylko ASO Forda. Niestety przy dość małej sprzedaży nowych samochodów w Polsce autoryzowani żyją głównie z napraw / w tym flot/.


Dziękuję za uwagę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ołowiany jest offline   Odpowiedź z Cytatem