Temat: [Mondeo 2007-2014] Kilka dziwnych usterek (elektryka)
View Single Post
Stary 15-07-2019, 06:53   #4
niedziowiedz
ford::amateur
 
Imię: Filip
Zarejestrowany: 20-02-2019
Skąd: Łódź
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.0 TDI
Rocznik: 2009
Postów: 7
Domyślnie Odp: Kilka dziwnych usterek (elektryka)

Udało mi się rozwiązać dwa problemy - może się komuś przyda z podobnymi objawami.

1. Klakson - okazało się, że wtyczka w kształcie litery T całkowicie się odczepiła od klaksonu. Dostęp do tego jest najlepszy po wyciągnięciu małego fragmentu podłogi tuż pod grillem. Trzeba uzbroić się w klucz nasadowy 10 i 9 oraz śrubokręt płaski do zdjęcia plastikowych zatrzasków. Alternatywą jest dojście przez lampę (bardzo łatwo ją wyciągnąć, trzyma się tylko na jednej śrubie odkręcanej od góry klosza). Aczkolwiek trzeba będzie się nagimnastykować i trzeba będzie to robić na "ślepo" - dość łatwo wyczuć.
Klakson bardzo dobrze widać przez grilla, trzeba patrzeć w dolny lewy róg kratki.
Po wyczyszczeniu styków klakson gra lepiej i głośniej niż przed usterką Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

2. Szyberdach - całkowicie się rozkodował. Na forum leci instrukcja jak zaprogramować go ponownie. W skrócie trzeba przytrzymać guzik do "zamykania" szyberdachu przez 30 sekund - ważne, żeby nie wciskać guzika do samego końca (chodzi mi o podwójny skok guzika, trzeba przytrzymać tak jakbysmy chcieli tylko trochę szyber otworzyć). Po tych 30 sekundach szyber 2 razy się otworzy i jak się zatrzyma to guzik puścić.

3. Z chwilowym spalaniem dalej mam problem i nie wiem co jest przyczyną. Jak do tego dojdę do opiszę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
niedziowiedz jest offline   Odpowiedź z Cytatem