View Single Post
Stary 12-08-2018, 14:26   #1
TomekJac
ford::beginner
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 23-07-2015
Skąd: Dębica
Model: Focus MK3
Silnik: 1.5 TDCi 120km
Rocznik: 2015
Postów: 13
Domyślnie Trzęsie budą podczas spokojnego przyśpieszania

Cześć wszystkim. Jestem posiadaczem Foki mk3 1.5 tdci. 120 konnej wersji. I jestem zadowolony z niej. Jednak ostatnimi czasy pojawiło się coś troszkę niepokojącego. Otóż przy pewnych prędkościach, podczas przyspieszania pojawiają się wibracje. A raczej drgania. Co udało mi się zaobserwować: 1 bieg spokój i cisza. Najbardziej jest to odczuwalne na drugim biegu, przy około 30 km/h. Na trzecim raczej nie, i znowu na 4.potem już też jest spokojnie jak na diesla. Co byście obstawiali? Sprawdziłem dokrecenie śrub, z przodu mocno dokręcone nie były, ale nie można powiedzieć że odkręcone. Muszę jeszcze sprawdzić wyważenie, bo zdarzyło mi się wpaść w dziurę. Ale z drugiej strony, bicie było by zawsze wtedy, nie podczas przyspieszania. Przynajmniej tak mi się wydaje, co Wy na to? Przy dużych prędkościach na 5 i 6 biegu też jest ok.
Bo jeśli nie to to już mechanik. Ale może macie jakieś pomysły, ktoś może miał coś podobnego w swoim aucie?
Być może istotne jest to, że dopiero co wymieniłem dwumasę i kompletne sprzęgło. Czy może to pochodzić od tego? Faktem jest że po wymianie na wolnych obrotach silnik pracuje spokojniej. I nie ma żadnych objawów. Ale może np. Facet źle założył poduchy przy składaniu silnika.

Macie może jakieś pomysły?

Ostatnio edytowane przez TomekJac ; 13-08-2018 o 07:54
TomekJac jest offline   Odpowiedź z Cytatem