Temat: [B-MAX] Modyfikację co można ?
View Single Post
Stary 19-03-2018, 15:25   #76
anonimus.gallus
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 19-08-2014
Model: B-Max
Silnik: 1.0 EB 100KM
Rocznik: 2014
Postów: 16
Domyślnie Odp: Modyfikację co można ?

Ja mam niby blisko, ale też jakoś czasu brak. Wrócę pewnie do tematu w okolicach wakacji, jak mi się trochę sprawy poukładają. No i jak dokończę zaczęte już modyfikacje. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

A w niedzielę znalazłem chwilę na wymianę głośników w przednich drzwiach. Dla zainteresowanych - do odkręcenia jest 7 śrub z łbami torx 20, żeby zdjąć panele drzwiowe (3 "małe" - 1. od spodu drzwi, 2. i 3. pod opaską wokół przełączników szyb oraz 4 "duże" - 1. po klamką - przykryta zaślepką, 2. pod odblaskiem na krawędzi drzwi, 3. i 4. pod przełącznikiem szyb). Trzeba też zerwać pionową osłonkę przy szybie. Później już tylko kwestia siły i odwagi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. przy zrywaniu tapicerki. Same głośniki przykręcone są trzema śrubami z łbem 6-kątnym, bodajże 8mm (ale nie jestem pewien).

Samo założenie głośników Sony z przodu nie wpłynęło jednak już tak bardzo na jakość dźwięku, jak wymiana modułu radia. Wyraźnie wzmacniacz w podstawowym radiu jest dużo gorszej jakości niż w Sony. Podejrzewam, że wymiana radia z wersji "średniej" na Sony nie dałaby już tak odczuwalnych efektów i wówczas wspominane wcześniej 90% zysku jakości na głośnikach i 10% na radiu byłoby bliskie prawdy. Przy mojej sytuacji i niedokończonej jeszcze wymianie z tyłu powiedziałbym, że to raczej 50/50. To, co dzięki głośnikom Sony się zdecydowanie poprawiło to dynamika i maksymalne natężenie. Ale już sama konstrukcja tych głośników (większa cewka i sztywniejsza membrana) sugerowała, że musi tak być.

Przy okazji dokopałem się też do złącz przy lewej szybce trójkątnej. I faktycznie znalazłem tam coś, co pasowałoby na przyłącze modułu GPSM. Niestety umiejscowienie i kolory przewodów nie pasują do opisu z C-Maxa. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Co ciekawe, na zdjęciach dołączonych do różnych aukcji zauważyłem, że wiązki do GPSM np. z Fosusa mają 4 przewody, a z Fiest 5. U mnie na kostce przewodów jest 6 :/ Muszę jednak prowadzić dochodzenie dalej lub po prostu kupić gdzieś oryginalną wiązkę. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Z rozpędu wymieniłem też przyciski na kierownicy (uwaga na bardzo krótki przewód pod poduszką powietrzną) i moduł Sync na wersję 1.1. Niestety nadal nie znalazłem wsparcia w kwestii przeprogramowania samochodu. Kolega mayyak jest chyba mocno zajęty, bo korespondencja z nim idzie bardzo powoli, a nie chcę się też narzucać. Macie może pomysł, z kim jeszcze w Warszawie lub okolicach mógłbym próbować nawiązać współpracę?

Ciekaw byłem też, czy w łatwy sposób uda mi się "zautomatyzować" klimę. Niestety nie - co widać na załączonym zdjęciu. Panele mają częściowo różne złącza, co wynika za pewne z dodatkowych modułów potrzebnych do "klimatronika" (czujniki naświetlenia i temperatury, jakiś moduł wykonawczy itp.) Ten temat w związku z tym porzucam.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg InkedDSC_0506_LI.jpg (92.5 KB, 118 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg DSC_0508.jpg (92.0 KB, 121 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg DSC_0510.jpg (82.8 KB, 107 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg DSC_0515.jpg (92.9 KB, 112 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg DSC_0516.jpg (93.4 KB, 112 wyświetleń)
anonimus.gallus jest offline   Odpowiedź z Cytatem