View Single Post
Stary 27-10-2021, 08:56   #11
griffin
ford::beginner
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 27-08-2009
Skąd: Stalowa Wola/Poznań
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2.0 EcoBlue
Rocznik: 2019
Postów: 29
Domyślnie Odp: Porównanie silników 2.0 TDCi Mk4, mk5 i Ecoblue

Mondeo 2.0 ecoblue 150km rok 2020, 56k km. Rozlał się olej. Auta na serwisie w Ford Bemo Opłotki Poznan - wyciek przez simering wału korbowego.....!
Nowe auto, olej poprostu uciekł przez noc, z czego oni robią te Fordy teraz.
Odradzam



Cytat:
No miejmy nadzieję, miejmy nadzieję, że to seria wadliwych wtrysków a nie łuszczące sie pompy jak w TDCi ...

Drążę temat bo jednak mam wielki sentyment do Forda, żona chce mieć wyższe auto i Kuga bardzo pasuje. Jako alternatywa jawi mi się hybryda CR-V czy RAV4 a jeżdżąc głównie na trasach Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Mondeo mi pali < 6 a koledze z przyczepą do Chorwacji RAV4 łyknął 18-20 i tyle z tej całej ekologii "stop smoke go hybrid" Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

A informacji o tym nowym dieslu mało Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Bump: Mam od nowości Mondeo 2.0 ecoblue 150km rok 2020, 56k km. Rozlał się olej. Auto jest na serwisie w Ford Bemo Opłotki Poznan - wyciek przez simering wału korbowego.....!
Nowe auto, olej poprostu uciekł przez noc, z czego oni robią te Fordy teraz.
Odradzam


Cytat:
Napisał Usefull Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mam Mondeo mk5 2,0 EcoBlue 150 KM , kupiłem jako nowe w 06,2020 , teraz mam już 65kkm nalatane , głównie po trasie S6 - 95% takiego przebiegu
do tej pory zero problemów , tylko standardowe przeglądy w ASO , średnie spalanie w/g komputera z tych 65 kkm - 6,0l/100km , wygoda w trasie - jak na moje potrzeby jest ok , spokojna jazda a jak trzeba to i 200 pójdzie bez problemu
trzeba tylko dolewać co jakiś czas AdBlue ale to się sam upomina o to Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Bump: Mam od nowości Mondeo 2.0 ecoblue 150km rok 2020, 56k km. Rozlał się olej. Auto jest na serwisie w Ford Bemo Opłotki Poznan - wyciek przez simering wału korbowego.....!
Nowe auto, olej poprostu uciekł przez noc, z czego oni robią te Fordy teraz.
Odradzam


Cytat:
A te Ecoblue faktycznie takie kłopotliwe ? W Transitach podobno byly straszne problemy z wtryskami, ten silnik ma pompe oleju na pasku, mokry, cienki pasek rozrządu ...
griffin jest offline   Odpowiedź z Cytatem