Temat: [B-MAX] Modyfikację co można ?
View Single Post
Stary 26-07-2022, 06:48   #108
irosz
ford::average
 
Imię: Ireneusz
Zarejestrowany: 07-06-2011
Skąd: Katowice
Model: B-max, Grand C-max
Silnik: 1.0 Pb, 1.6 Pb
Rocznik: 2017, 2011
Postów: 123
Domyślnie Odp: Modyfikację co można ?

Cześć wszystkim, kupiłem b-maxa z 2017 podstawowym audio i chciałem zrobić upgrade do wersji sony z sync 1.1. Przeczytałem chyba wszystkie możliwe posty na forum i zabrałem się do pracy. Kupiłem zestaw sony z netu.

Radio – BM5T-18C815-XL (radio ahu dab)
wyświetlacz – C1BT-18B955-CG
panel - AV1T-18K811-SA
moduł BT – wersja sync z polskim lektorem oprogramowanie 5.11
wiązka Komorowski z GPSM

Wszystko pięknie zagrało, do momentu uruchomienia w samochodzie. Radio zachowało się tak jakby wczytało starą konfiguracje radia z samochodu. Wiedziałem że tak się stanie, był taki przypadek na opisany kilka postów wcześniej przez anonimus.gallus. Zabrałem się za konfiguracje forscanem i udało mi się prawie wszystko.

Ustawienia Forscan w IPC:
Samochodowa elektronika użytkowa – Odtwarzacz płyt CD (pojedynczy) wysokiej wersji z radio AM/FM.
Sterowanie głosem – Extended Speech Recognition
Digital radio reciver – Without Digital radio system (nie mam anteny DAB)
System głośnomówiący Bluetooth – Sync G1 (BT-Phone, BT-Audio, SMS), NOT FOR VCC
Touchscreen – with display, no touchscreen, colour, MFD 4
Język sterowania głosem – nie skonfigurowano (nie ma wyboru języka polskiego)
Audio buttons on steering wheel – audio buttons in steering Wheel (jak wybiorę wersje „with audio buttons and MFD remote controller In steerind Wheel” nic nie zmienia sterowanie głosowe mam na manetce od kierunkowskazów)
Handsfree telemute function – with handsfree telemute function, video+audio and browser
Integrated Control Panel (ICP) – Branded ICP (wybór „Extended ICP” nic nie zmienia).

Dostaje błędy drugiej anteny (w starym radiu miałem tylko jedną).
Nie wiem jakie opcje zmienić żeby przestał wywalać błąd systemu pomocy (wiem że jest to związane z GPSM).
Mam jeszcze błąd niekompatybilności modułu audio.

Czy mógłby ktoś pomoc? Wskazać co zmienić w forscanie żeby b-max zagrał bez błędów?

Z góry dzięki za pomoc.
irosz jest offline   Odpowiedź z Cytatem