View Single Post
Stary 07-06-2017, 15:28   #1
majuDJ
ford::average
 
Zarejestrowany: 17-02-2015
Skąd: Warszawa
Model: Ford Focus MK4 Trend Edition Business, kombi
Silnik: 1.5 EB 150KM (3 cyl.), M6
Rocznik: 2019
Postów: 57
Domyślnie Po wymianie termostatu spada nadal temeratura

Wymieniłem 5 tygodni temu termostat w FF3 2.0TDCI z 2013r z przebiegiem 211 tys. Wszystko było ok przez 2 tygodnie. Później zaczęło znowu spadać temperatura, myślałem, że termostat nawalił więc pojechałem do mechanika z reklamacją. Mechanik podmienił jakiś czujnik temperatury w termostacie i miało być niby ok - ale niestety nic nie zmieniło.

Temperatura czasami bardzo dziwnie się zachowuje potrafi w 2-3 sekund spaść na postoju przed światłami z około 90 stopni C do ok. 65 stopni C po czy w 2-3 sekundy wrócić znowu do temperatury roboczej czyli ok 90 stopni C. Raczej chyba nie jest możliwe wychłodzić silnik o 30 stopni w 3 sekundy.
Czasami też wydaję się jakby było wszystko ok , ale to tylko przy dynamicznej jeździe po mieście. A wystarczy pojechać na ekspresówkę i jechać wolno około 80km/h przy obrotach około 1500 na minutę i już czasem spada a czasem nie.

Byłem jeszcze raz u mechanika. Podobno przeczyścił czujnik, jak odbierałem to stał odpalony na postoju i pięknie trzymał temperaturę roboczą, wyjechałem od mechanika przejechałem z 300m i temperatura spadał do 65 stopni C.

Czy ktoś ma pomysł co robić? Powrót do mechanika z reklamacją i wymiana na nowy termostat?
majuDJ jest offline   Odpowiedź z Cytatem