Temat: [Mondeo 2007-2014] Czujniki ciśnienia i zmiana kół
View Single Post
Stary 19-04-2024, 07:17   #708
Parch
ford::expert
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 11-01-2006
Skąd: Wrocław
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 Duratec HE
Rocznik: 2010
Postów: 3,031
Domyślnie Odp: Czujniki ciśnienia i zmiana kół

Cytat:
Napisał benio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
pytam o opcję, jaka powinna być ustawiona w programie FORScan - moje Mondeo MK4 to lift z antenami w nadkolach
Nie umiem precyzyjnie wskazać, które ustawienie w ForScan zadziała na pewno. Ja włączałem u siebie TPMS w leciwym programie ElmConfig, bo tam jest ustawienie właściwie zero-jedynkowe. Jeśli chodzi o ForScan IMHO najbardziej pasujące jest ustawienie: "05 - TPMS with tire sensors 4 wheels".
Nastawy TPMS nie są jakieś krytyczne dla funkcjonowania auta, więc możesz sobie przetestować różne ustawienia. Jak nie trafisz, to co najwyżej ForScan zgłosi błąd niekompatybilności, albo jakiś błąd związany z brakiem odpowiednich podzespołów.
Cytat:
Napisał franciszekmg Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Takie powinny być z kodem S180052020K
Spokojnie. Oryginalne czujniki zawsze jeszcze można kupić za kwotę 3x tyle, co działający zamiennik. A te czujniki, które zakupił @benio jest szansa spora, że będą działać. Jako nowe może tylko nie będą chciały tak od razu się uruchomić i trzeba będzie im pomóc. Takie coś zrealizuje każdy kumaty wulkanizator, byle tylko nie próbował przypisać czujnika na stałe.
Parch jest offline   Odpowiedź z Cytatem