Temat: [S-MAX 2006-2015] 2.0 Ecoboost błąd P132B tryb awaryjny
View Single Post
Stary 13-06-2018, 16:51   #27
nawiiwan
ford::beginner
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 26-09-2017
Skąd: Wrocław
Model: SMAX
Silnik: 2.0 ecoboost
Rocznik: 2011
Postów: 13
Domyślnie Odp: 2.0 Ecoboost błąd P132B tryb awaryjny

Witaj.
U mnie cała zabawa związana z turbiną trwała około miesiąca.
Miałem oczywiście etap rozmyślań/marzeń "a może to tylko wężyk albo zawór pierburg"... za 300-500zł
Potem miałem marzenia, że może wystarczy regeneracja za 1000zł.

Więc na podstawie moich doświadczeń, materiałów z sieci, diagnozy własnej oraz w serwisach mogę polecić abyś podjechał do ASO na diagnozę i wycenę całości (turbina, wycieki...)
Poproś o rabat, myślę, że otrzymasz 10-15%.

Patrząc na moją fakturę (z rabatem) wygląda to tak, że zapłaciłem:
-robocizna: 700zł
-turbina: 3750zł
-reszta części (uszczelki, wężyki, śruby, nakrętki): 1250zł
-diagnostyka: 200zł

Zdecyduj czy robisz w ASO - główna zaleta ASO to, że masz dwa lata gwarancji na całość.
Jeżeli robisz poza ASO to robocizna będzie kosztować mniej, turbina to zależy (albo serwis kupi w ASO albo możesz szukać na allegro/aliexpress)... dla mnie główna wada poza ASO jest taka, że w razie problemu dowiedziałem się, że "my gwarantujemy, że jest dobrze zamontowane więc turbinę trzeba będzie oddać do sprzedawcy" i ten zwrot "trzeba będzie oddać" jest jak "trzeba by posprzątać mieszkanie"... czyli kto ma to zrobić i kto ma zapłacić za ponowny montaż itp. itd. i te pytania pozostały bez odpowiedzi.

W moim przypadku serwis turbin proponował taką samą cenę sumaryczną z z osobnymi gwarancjami więc wróciłem do ASO.

W serwisie turbin mechanik ostrzegał mnie przed tym abym nie jeździł autem do czasu naprawy turbiny. Nie do końca rozumiem o co chodziło ale wspominał mniej więcej, że jak turbina popęka bardziej i olej pójdzie w miejsce gdzie go nie powinno być to remont silnika... więc odstawiłem auto i czekało na ASO.

Może skorzystaj z gwarancji na auto?
Jeżeli kupiłeś auto za granicą to gwarancja sprzedawcy. Jeżeli w PL to gwarancja sprzedawcy lub dochodzenie czy sprzedawca prywatny wiedział ale "zapomniał powiedzieć"... może coś wyciągniesz.

Powodzenia w naprawie.

Pochwal się jak już zrobisz aby było dla potomnych czytających to forum.

Maciek
nawiiwan jest offline   Odpowiedź z Cytatem